Fujifilm X-T1 ‘de Wi-Fi Nasıl Kullanılır?

fujifilm x-t1 incelemesi

[dt_gap height=”15″ /]

Arkadaşlar merhabalar,

Bugün size bu yazımda Fujifilm X-T1 modelinde Wi-Fi özelliğiyle neler yapabileceğimizi ve nasıl kullanabileceğimizi göstereceğim.

Ben Iphone kullandığım iphone kullanıcıları için anlatacağım.Öncelikle akıllı telefonumuza ya da tabletimize “Fujifilm Camera Remote”  programını indirmeniz gerekiyor.Burada dikkat etmeniz gereken nokta AppStore’da fujifilm olarak arattığınız zaman 2 adet aplikasyon çıkıyor. Bunlardan  ” Fujifilm Camera Application” adıyla geçen programı indirirseniz, ne yazık ki X-T1’le kullanamazsınız. Şahsen ben bu problemi yaşadım ve kafayı yemek üzereyken ufak bir araştırma sonucunda indirmem gereken aplikasyonun adının “Fujifim Camera Remote” olduğunu öğrendim ve hiç bir sıkıntı yaşamadan Wi&Fi özelliğini kullanabilir hale geldim.
fujifilm Camera Remote
[dt_gap height=”10″ /]

Aşağıdaki bağlantılardan App Store bağlantısına ulaşabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/fujifilm-camera-remote/id793063045?mt=8

[dt_gap height=”10″ /]

Google Play Bağlantısı:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fujifilm_dsc.app.remoteshooter

[dt_gap height=”10″ /]

Wi-Fi özelliği  ile neler yapabiliriz?

[dt_gap height=”15″ /]

Telefonumuz/Tabletimizden fotoğraflarımızı çekerken bütün detayları değiştirebiliyor ( ISO , Enstantane, Diyafram) ve ekranda dokunduğunuz noktaya netlemeye yapmayı sağlayabiliyoruz.

Fotoğraf makinesiyle çekmiş olduğumuz fotoğrafları çok kolay bir şekilde telefon/tabletimize aktarabiliyor ya da aktarmadan direk inceleyebiliyor ve silebiliyoruz. Aynı şekilde fotoğrafları telefona aktarmadan fotoğrafı büyültüp detaylı olarak inceleyebiliyoruz.

Geo Tagging sayesinde çekilen fotoğraflara telefonunuzun GPS özelliği kullanılarak fotoğrafın EXIF bilgisine GPS verisi ekleyebiliyoruz.

[dt_gap height=”20″ /]

Fujifilm X-T1 ‘de Wi-Fi Nasıl Kullanılır? 

[dt_gap height=”15″ /]
fujifilm Camera Remote
1)X-T1’in üst tarafında bulunan Wi-Fi tuşuna basarak fotoğraf makinemizin Wi-Fi menüsünü aktif hale getiriyoruz.

2)Telefon veya tabletinizin Wi-Fi özelliğini açarak, Fujifilm X-T1 ağına giriyoruz.

fujifilm Camera Remote fujifilm Camera Remote
3) Ağı seçtikten sonra telefonumuza yüklemiş olduğumuz “Fujifilm Camera Remote” aplikasyonuna giriyoruz.

fujifilm Camera Remote fujifilm Camera Remote
4) Remote Control  sekmesine tıkladığımızda ise fotoğraf makinemize bağlanmış oluyoruz ve ekrana görüntü geliyor. Buradan bütün ayarları değiştirebiliyoruz.

fujifilm Camera Remote
5) Aplikasyona girdiğinizi zaman “Receive” ‘e sekmesine tıkladığınızda ise fotoğraf makinemizle çektiğimiz fotoğrafları görebiliyor ve telefon ya da tabletimize direk aktarabiliyoruz.

Yararlı Olması dileğiyle.

Mart 2014