Lowepro Nova 140 İncelemesi

Lowepro Nova 140 İncelemesi

Lowepro Nova 140 İncelemesi

Havaların ısınmasıyla herkes ufak çanta arayışına geçti. Kışın taşıdığımız büyük çantalarımız bize yazın yük olmaktan başka bir artı sağlamıyor. Özellikle ticari çekimler dışında kesinlikle büyük çantamı (Pro Runner 350AW) yanıma almayı tercih etmiyorum. İstanbul içi geziler olsun, anı çekimleri olsun bu tarz çekimlerde yanıma Nova 170 AW’e makinemi ve 1 lens gerekiyorsa 1 flaşımı atıp kendimi yollara koyuyorum.
Nova 140 Lowepro Nova serisinin en ufak modelidir. Nova serisi 140, 160, 170, 180, 190 ve 200AW modellerinden oluşmaktadır. Nova 140’ın 4 farklı rengi bulunmaktadır. Bunlar; Siyah, Mavi, Kırmızı ve Açık kahverengi. Çantanın boş ağırlığı 0.44 gramdır. Dış boyutları 21 X 17 X 22 cm , iç boyutları ise 17 X 10 X 17 cm’dir.
Kapasite;

Nova 140 Nova serisinin en ufak modeli olduğu için içine sadece bir gövde ve standart bir lens (18-55 & 17-85boyutlarında) ve yanına bir adet harici flaş sığacak şekilde tasarlanmış. Bu çantayla Lowepro tamamen amatör kullanıcıyı hedef almışa benziyor.

Çantanın fermuarlı kapağını açtığımızda 2 adet hafıza kartı gözü ve fermuarlı ufak bir alan görüyoruz.

Bunların dışında çantanın ön tarafında yine fermuarlı bir göz bulunuyor. Buraya kişisel ufak eşyalarınızı ya da ufak fotoğraf ekipmanlarınızı (filtre & uzaktan kumanda) koyabilirsiniz.

Çantanın üst kapağını açmadan ulaşabildiğimiz fermuarlı bir göz daha bulunuyor. Burası da yine ufak tefek aksesuar ve eşyaları koymaya müsait.

Her Lowepro çantada olduğu gibi yan file gözler unutulmamış Nova 140’ta da. Bu bölümlere su şişesi , şemsiye gibi eşyalarınızı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Lowepro kötü hava koşullarını unutmamış ve biz kullanıcılarını düşünerek bu çantaya da özel yağmurluğunu eklemeyi unutmamış.

Eğer sadece kit lens boyutlarında bir lens ve tek gövde taşıyorsanız bu çanta sizin için gayet uygundur. Nova 140, boyuna asılan bir çantadır. Fakat içini fazla dolduramadığımız için diğer boyun çantaları gibi ağrılara sebep olacağını düşünmüyorum.

Bir cevap yazın