Lowepro Pro Runner 200 AW İncelemesi

Lowepro Pro Runner 200 AW İncelemesi

Arkadaşlar selamlar,

Sizlere daha önce, hali hazırda kullandığımPro runner 350 serisini tanıtmıştım. Bu incelememizde Pro runner 200’ü sizlere anlatacağım. Pro runner serisi; 200 300 350 450 AW olmak üzere 4 e ayrılıyor. Pro runner serisinin en ufağı 200 AW’dir. Ufak olmasına rağmen çok güzel bir iç hacmine sahip. Bunun dışında ön bölümüne monopod ve ya tripod asma bölgesi var. 350AW’de de olan Sliplock patentli kilitleme sistemi bu çanta da mevcuttur. Çantanın boş ağırlığı 1.2 kilogram. Boyutları ise; 25.0 X 11.5 X 30.0 cm’dir. Bu çantanın Siyah ve yeşil olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Fakat yeşil renkli olanını Türkiye’de bulması biraz zor. Çantamızın yağmurluğu sayesinde kötü hava koşullarına tamamen dayanıklı bir yapısı var.

Kapasite:

Çantanın Pro Runner Serisinin en ufak modeli olmasına rağmen çok büyük bir iç hacme sahiptir. Lowepro’nun resmi internet sitesinde, Bir adet D-SLR gövde üzerine 70-200 2.8 lens takılı olarak, yanına 2-3 adet lens flaş ve çeşitli aksesuarlar koyabileceğimiz, ön bölümüne tripod ve ya monopod asabileceğimiz, yandaki file gözler ve çantanın ön gözüne kişisel eşyalarımızı rahatlıkla koyabileceğimizden bahsedilmiştir. Ben testi gerçekleştirirken çantaya, 5d + 100mm 2.8 ve 4 adet farklı lens yerleştirebildim. Sonuç olarak 1 body ve 5 lensi sıkıntısız yerleştirdikten sonra 2 adet daha boş alan kaldı. Bu bölümlere de 50mm 1.8 rahatlıkla sığıyor.

Çantayı açtığımızda, üst bölümünde büyük bir fermuarlı kısım görüyoruz. Buraya pillerimizi, flaş jellerimizi ve kumandalarımızı rahatlıkla koyabiliriz. Fermuarla olduğu için ürünlerin çantanın içinde dağılma gibi bir lüksü olmuyor. Çantanın bu kısmında yine 2 adet hafıza kartı koyabileceğimiz özel gözler mevcuttur.

Çantanın yan kısımlarına baktığımız zaman ise, yine Lowepro’nun çoğu çantasında olan file gözleri görüyoruz. Bu kısımlar günlük kullanımlarda gerçekten çok yararlı oluyor. Yeri geliyor, su şişesi, yeri geliyor şemsiyeyi ve aklınıza gelebilecek her şeyi bölümlere koyabilirsiniz. File gözlerin üstünde ise, eğer çantanız size ufak geliyorsa, yine Lowepro’nun çantalara eklemek için özel olarak ürettiği ufak eklentileri (SlipLock™ Pouch 30)alabilirsiniz.

Çantanın ön kısımına gelecek olursak, Bütün Pro runner serisinde bulunan, anahtarlık ve 2 adet kalem gözünün yanı sıra, kapaklı bir bölüm bizi karşılıyor. Bu bölümlerin önünde ise diğer kişisel eşyalarınızı rahatlıkla koyabileceğiniz bir bölüm mevcut.

Kullanım:

Pro Runner 200AW bir sırt çantasıdır.Sırt çantası olduğu için çantanın içindeki yükü, 2 omzumuza eşit miktarda bölüyor. Özellikle uzun yürüyüş ve gezilere katılanların bel ve omuz sağlığı açısından faydalı bir çantadır. Slingshot ya da Nova serisi gibi omuza yandan asılmalardan ötürü oluşan omuz ağrıları bu çantada olmuyor. Lowepro yine belimizi ve çantanın stabilizesini düşünerek bel kısmından desteklemek amaçlı Sliplock patentli kilitleme sistemini bel kısmına koymuş. Tüm bu artı noktalarına rağmen, sırt çantası olmasından dolayı kaynaklanan büyük bir problem var. Gezi ve yürüyüşteyken, makinenize ve diğer ekipmanlarınıza ulaşmak için çantanızı omzunuzdan yere indirip, çantanızın içini açıp ulaşmanız gerekiyor. Burada ise SlingShot 200AW’nin güzel yönü ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın