Lowepro Prorunner 300AW İncelemesi

Lowepro Prorunner 300AW İncelemesi

Lowepro Prorunner 300AW İncelemesi

Arkadaşlar selamlar,

Sizlere daha önce, hali hazırda kullandığım Pro runner 350 ve Pro Runner 200 serisini tanıtmıştım. Bu incelememizde Pro runner 300’ü sizlere anlatacağım. Pro runner serisi; 200 300 350 450 AW olmak üzere 4 e ayrılıyor.. Bunun dışında ön bölümüne monopod ve ya tripod asma bölgesi var. Bütün Pro Runner serilerinde olan Sliplock patentli kilitleme sistemi bu çanta da mevcuttur. Çantanın boş ağırlığı 1.4 kilogram. Boyutları ise; 28.5 X 11.5 X 38.5 cm’dir. Bir ufak boyu olan 200AW’nin boyutları ise 25.0 X 11.5 X 30.0 cm’dir. Bu çantanın Siyah ve yeşil olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Fakat yeşil renkli olanını Türkiye’de bulması biraz zor. Çantamızın yağmurluğu sayesinde kötü hava koşullarına tamamen dayanıklı bir yapısı var.

Kapasite;

Çantanın Pro Runner Serisinin en ufak modeli olmasına rağmen çok büyük bir iç hacme sahiptir. Lowepro’nun resmi internet sitesinde, Bir adet D-SLR gövde üzerine 70-200 2.8 lens takılı olarak, yanına 3-4 adet lens flaş ve çeşitli aksesuarlar koyabileceğimiz, ön bölümüne tripod ve ya monopod asabileceğimiz, yandaki file gözler ve çantanın ön gözüne kişisel eşyalarımızı rahatlıkla koyabileceğimizden bahsedilmiştir. Bu çanta 2 body ve 7 tane lensi sorunsuz şekilde taşıyabilen bir kapasiteye sahip. Tabi lenslerin boyutlarına ve yatay ve dik koyduğunuz zaman kapasitesi artıp, azalabiliyor. Yurtdışında bir sitede içine neler sığdırılmış birde siz görün.

Canon 50D Gövde
50D Pilleri
Canon EF 100 mm f2.8 Makro
Canon 5D Mk II + 24 – 105 mm f4 IS L lens
Canon 50 mm f1.4
Sigma 15 mm fisheye
Uzatma Türü
Hoodman Hoodloupe 3
Uzaktan Kumanda
Canon 100 – 400 f5.6 IS L lens
CF Hafıza kartları için Think Tank Photo Pixel Pocket Rocket
5D Mk II Pilleri

Çantayı açtığımızda, üst bölümünde büyük bir fermuarlı kısım görüyoruz.Bu bölüm 200AW’yle aynı boyutlara sahip. Buraya pillerimizi, flaş jellerimizi ve kumandalarımızı rahatlıkla koyabiliriz. Fermuarla olduğu için ürünlerin çantanın içinde dağılma gibi bir lüksü olmuyor. Çantanın bu kısmında yine 2 adet hafıza kartı koyabileceğimiz özel gözler mevcuttur.

Çantanın yan kısımlarına baktığımız zaman ise, yine Lowepro’nun çoğu çantasında olan file gözleri görüyoruz. Bu kısımlar günlük kullanımlarda gerçekten çok yararlı oluyor. Yeri geliyor, su şişesi, yeri geliyor şemsiyeyi ve aklınıza gelebilecek her şeyi bölümlere koyabilirsiniz. File gözlerin üstünde ise, eğer çantanız size ufak geliyorsa, yine Lowepro’nun çantalara eklemek için özel olarak ürettiği ufak eklentileri (SlipLock™ Pouch 30)alabilirsiniz.

Çantanın ön kısımına gelecek olursak, Bütün Pro runner serisinde bulunan, anahtarlık ve 2 adet kalem gözünün yanı sıra, kapaklı bir bölüm bizi karşılıyor. Bu bölümlerin önünde ise diğer kişisel eşyalarınızı rahatlıkla koyabileceğiniz bir bölüm mevcut. Bu bölüm 200AW’nin ön bölümünden biraz daha büyük.

Kullanım;

Pro Runner 300AW bir sırt çantasıdır. Sırt çantası olduğu için çantanın içindeki yükü, 2 omzumuza eşit miktarda bölüyor. Özellikle uzun yürüyüş ve gezilere katılanların bel ve omuz sağlığı açısından faydalı bir çantadır. Slingshot ya da Nova serisi gibi omuza yandan asılmalardan ötürü oluşan omuz ağrıları bu çantada olmuyor. Lowepro yine belimizi ve çantanın stabilizesini düşünerek bel kısmından desteklemek amaçlı Sliplock patentli kilitleme sistemini bel kısmına koymuş. Tüm bu artı noktalarına rağmen, sırt çantası olmasından dolayı kaynaklanan büyük bir problem var. Gezi ve yürüyüşteyken, makinenize ve diğer ekipmanlarınıza ulaşmak için çantanızı omzunuzdan yere indirip, çantanızın içini açıp ulaşmanız gerekiyor. Burada ise SlingShot 200AW’nin güzel yönü ortaya çıkıyor.

Sonuç:

200AW ve 300AW’nin omuza taktığımız kısımları 350AW’ye göre daha ince tasarlanmıştır. Eğer çantanızı tam kapasite doldurduysanız omuz kısımları güven vermiyor açıkçası. Eğer 300AW boyutuna kadar çıktıysanız size kesinlikle 350AW’yi öneririm. Gerek harika tasarlanmış sırt desteği, gerekse sağlam omuzluğuyla gerçekten kaliteli bir fotoğraf çantası. Bunun yanı sıra 200 ve 300 AW’de olmayan laptop bölümüde mevcuttur. Pro Runner 350 AW incelemesi için tıklayınız.

>

Bir cevap yazın