Lowepro SlingShot 200 AW İncelemesi

Lowepro SlingShot 200 AW İncelemesi

,Lowepro SlingShot 200 AW

Bu ay sizin için Lowepro SlingShot 200 AW çantasını inceledim. Bu çanta benim ilk fotoğraf makinesi çantamdı. Kendisini tercih etme sebebim yandan asılmasından dolayı çantayı çevirerek kamerama ve lenslerime çok çabuk ulaşmamı sağlamasıydı. Ayrıca ekstra gözleri de çok pratikti.
Slingshot Serisinin 3 farklı modeli mevcut. 100 AW 200AW ve 300AW. Eğer fotoğrafçılığa yeni başladıysanız “ ben tek lens alırım birde body taşırım başkada bir şey almam” diyorsanız bu çantayı size öneririm. Ama eğer çok meraklıysanız hem zoom lens taşırım hem geniş açı flaşsız adımımı atmam diyorsanız 200AW’yi almanız gerekmekte. Fakat bir yerden sonra 200AW de yetmeyecek. Örnek olarak Canon’un en popüler zoom lensi olan 70-200 F4 200AW’ye sığmamaktadır.

Lowepro SlingShot 200 AW


Lowepro yıllardan beri kamera çantaları ürettiği için kameranızı ve diğer yan ekipmanlarınızı bu çantaya gözü kapalı koyabilirsiniz. Çünkü gerçekten çok sağlam bir çanta. Dışarıdan gelecek olan darbelere karşı özel darbe emici yüzeye sahip. Çantanın üstündeki klipsler sayesinde fermuar açılsa bile kameraların ve yan ekipmanları düşmesi engellenmiş. Ayrıca çantanın içinde dikilmiş bir mikro fiber bez var. Böylelikle acil durumlarda hemen ekipmanlarınızı temizleyebiliyorsunuz. Çantanın 3 adet gözü bulunmaktadır. Bunlardan iki tanesi dışarıda ve bir tanesi çantanın içindedir. Çantanın kendine özel yağmurluğu sayesinde kötü hava şartlarında bile ekipmanınıza bir damla bile su gelmez. Bugüne kadar 2-3 kere sağanak yağmura yakalandım bu çantayla ama en ufak bir sorun yaşamadım. Çantamızın bir tane yanında ve 2 tane önünde olmak üzere 2 tane çanta takma yeri bulunmaktadır. Böylelikle yine Lowepro’nun bu çantaya uyumlu olan aksesuarlarını alabilirsiniz ve kendinize ekstradan yer yaratabilirsiniz.

Lowepro SlingShot 200 AW


Ben bu çantaya 450d, Sigma 10-20, Canon EF 50mm 1.8, Canon 55-250 IS, Canon 430 EX flaş ve gorilla pod’umu rahatlıkla sığdırabiliyordum. Fakat uzun gezilerde tek taraflı asılmasından dolayı boyun ağrıları yapmaktaydı. Bu yüzden kendime başka bir çanta aldım. Yeni çantamda olmayan yağmurluk, ekipman ve lenslere kolay erişim ve mikro fiber bezi arıyorum.

 

Bir cevap yazın