Lowepro SlingShot 202 AW İncelemesi

Lowepro SlingShot 202 AW İncelemesi

Lowepro SlingShot 202 AWLowepro SlingShot 202 AW

Bu incelememde size Lowepro SlingShot 202 AW tanıtacağım. Lowepro SlingShot 202 AW, eski model olan 200AW’nin yenilenmiş versiyondur. Slingshot serisi gerçekten çok tercih edilen bir seri. Bunun sebebine gelecek olursak yandan asılan bir sırt çantası olmasıdır. Yandan asılması sayesinde fotoğraf makinesi ve bütün ekipmanlarımıza ulaşımı gerçekten çok kolaylaştırıyor. Bu çantanın eski versiyonu olan 200AW benim ilk fotoğraf makinesi çantamdı. Kendisini tercih etme sebebim yandan asılmasından dolayı çantayı çevirerek kamerama ve lenslerime çok çabuk ulaşmamı sağlamasıydı. Ayrıca ekstra gözleri de çok pratikti.

Slingshot Serisinin 3 farklı modeli mevcut. 101 AW Lowepro SlingShot 202 AW ve 303AW. Eğer fotoğrafçılığa yeni başladıysanız “Ben tek lens alırım birde body taşırım başka da bir şey almam” diyorsanız size 101 AW’yi öneririm. Ama eğer çok meraklıysanız hem zoom lens taşırım hem geniş açı flaşsız adımımı atmam diyorsanız Lowepro SlingShot 202 AW ’yi almanız gerekmekte. Fakat bir yerden sonra 202AW de yetmeyecek. Örnek olarak Canon’un en popüler zoom lensi olan 70-200 F4, Lowepro SlingShot 202 AW ‘ye sığmamaktadır.

Lowepro yıllardan beri kamera çantaları ürettiği için kameranızı ve diğer yan ekipmanlarınızı bu çantaya gözü kapalı koyabilirsiniz. Çünkü gerçekten çok sağlam bir çanta. Dışarıdan gelecek olan darbelere karşı özel darbe emici yüzeye sahip. Çantanın üstündeki klipsler sayesinde fermuar açılsa bile kameraların ve yan ekipmanları düşmesi engellenmiş. Ayrıca çantanın içinde dikilmiş bir mikro fiber bez var. Böylelikle acil durumlarda hemen ekipmanlarınızı temizleyebiliyorsunuz. Çantanın 3 adet gözü bulunmaktadır. Bunlardan iki tanesi dışarıda ve bir tanesi çantanın içindedir. Çantanın kendine özel yağmurluğu sayesinde kötü hava şartlarında bile ekipmanınıza bir damla bile su gelmez. Bugüne kadar 2-3 kere sağanak yağmura yakalandım bu çantayla ama en ufak bir sorun yaşamadım. Çantamızın bir tane yanında ve 2 tane önünde olmak üzere 2 tane çanta takma yeri bulunmaktadır. Böylelikle yine Lowepro’nun bu çantaya uyumlu olan aksesuarlarını alabilirsiniz ve kendinize ekstradan yer yaratabilirsiniz.

Lowepro SlingShot 202 AW

Lowepro SlingShot 202 AW, 450d, Sigma 10-20, Canon EF 50mm 1.8, Canon 55-250 IS, Canon 430 EX flaş ve gorilla pod’umu rahatlıkla sığdırabiliyordum. Çantanın üstünde bulunan göz gerçekten baha büyük.Fotoğraf makinesi çantalarının sıkıntılarından biride kişisel eşya taşıma alanlarının bulunmamasıdır. Fakat 202AW’de böyle bir problem yok. 100mm USM 2.8 lensi rahatlıkla içine koyduktan sonra halen daha yer kaldığını yukarıdaki fotorğafta görebilirsiniz. Fakat uzun gezilerde tek taraflı asılmasından dolayı boyun ağrıları yapmaktaydı. Bu yüzden kendime başka bir çanta aldım. Yeni çantamda olmayan yağmurluk, ekipman ve lenslere kolay erişim ve mikro fiber bezi arıyorum.

Bir cevap yazın