Mert Gündoğdu Kimdir?

Bu maceraya, yine çocukluktan beri meraklı olduğum otomobil merakı sayesinde atıldım. 2008 yılında, otomobillerin uzayan far fotoğraflarının nasıl çekildiğini merak etmemle fotoğraf serüvenim başladı. O günden, bu günlere bol bol okuyarak ve fotoğraf çekerek kendimi geliştirmeye devam ettim.

2009 yılında CanonTURK web sitesini kurdum. Bu siteyi kuruş amacımız Türkiye’de fotoğraf kültürünü geliştirmek ve ekipmanlar bazında insanlara bu ekipmanları anlatıp doğru bilgilere ulaşabilmelerini sağlamaktı.

Bu süreçte farklı işlerle ilgilendim ancak esas hayalim görüntüleme sektörüne geçmekti ve 2015 ortası itibari ile Canon Eurasia’da Foto Video Ürün Uzmanı olarak göreve başladım.

2016 yılı itibariyle Canon EOS Days adını verdiğim proje ile son kullanıcılarla Türkiye’nin 15 şehirinden fazla yerinde etkinlikler düzenledim.

2018 yılında Canon Deneyim Merkezi Projesi için kolları sıvadık. Bir fotoğrafçı ve videographer’ın ihtiyacı olabilecek tüm her şeyi içinde barındıran beş katlı bu deneyim merkezini Ocak 2019 tarihi itibariyle tüm fotoğraf severlerin beğenisine açılmasını sağladık.

2019 yılında ise “Canon M50 Vlogger Kit” adını verdiğim Youtuber ve Vlogger’lara özel bir kit hazırlamaya karar verdim. Son kullanıcının istekleri doğrultusunda doğru ürünleri tespit edip ve piyasaya sunduk. Sonrasında Canon’da global olarak beğeni gören bu proje, diğer ülkelerde de hayata geçirildi ve bu proje ödüllendirildi.

2020 yılı itibari ile ViewSonic’de Türkiye, Orta Avrupa ve Doğu Avrupa Pazarlama Müdürü olarak yeni görevime başladım.

Bunların yanı sıra kişisel olarak yönettiğim Youtube Kanalıma teknolojik ürünler hakkında incelemeler üretmeye devam ediyorum.

Keyifle Kalın

Mert