Bose 700 Kulaklık İncelemesi

Bose 700 alınır mı? Bose 700 ses perfomansı nasıl? Bose 700’ün özellikleri neler? Bose 700 bizlere neler sunuyor?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Bose 700‘ü satın almak için buraya tıklayın.


Bose 700 Tasarım

Modern ve minimalist bir tasarımı var, alışılmış bose çizgisinin dışında ve katlanmıyor. Daha önce görülmemiş bir bose tasarımı mevcut. Bose, genellikle, 90’lardan kalma geleneksel tasarımlarla ilerlemeyi seviyor. Tasarımdaki dinamizmi kulaklığı takınca hissediyorsunuz. Kafa bandı paslanmaz çelik, geri kalan kısımları ise plastik, QC35’de ki gibi Alcantara kaplı değil, silikon bir malzeme var. Malzeme değişmiş olsa da yine de rahat.

Bose 700 Teknik Özellikler

Bose 700’ün çift cihaz desteği mevcut, Bluetooth 5.0 teknolojisiyle gelen kulaklık, AAC ve SBC kodeklerini de destekliyor. IPX4 sertifikası bulunan kulaklık, su sıçramalarına karşı dayanıklı. Kulaklıkta, otomatik durdurma özelliği mevcut değil. ANC özelliği bulunan Bose 700, ANC tuşuna basılı tuttuğunuzda, müziği kapatıp, şeffaflık moduna geçiş yapıyor. Ayrıca ANC’yi tuşlar üzerinden 3 kademe olarak ayarlayabiliyorsunuz, bunlar, şeffaflık modu, orta kademe ve yüksek kademe şeklinde. Dilerseniz, iOS ve Android uyumlu, Bose Music uygulaması üzerinden ANC kademesini 1 ile 11 arasında ayarlama imkanı mevcut, ayrıca uygulama üzerinden ekolayzer ayarları da yapılabiliyor. Bose 700’ün üzerinde 8 adet mikrofon bulunuyor, bu mikrofonlardan 6 adeti‘nin görevi ise dışarıdan gelen sesleri engellemek.

Bose 700 Ses Performansı

Bose 700, çok yüksek olmasa da dengeli bir ses sunuyor. Bu seride bir kulaklıktan bekleyeceğimiz üst segment aktarım kodekleri bulunmuyor. Bose Music uygulamasından ekolayzer ayarı yapılabiliyor. Sesi fazla yükselttiğinizde bozulmalar duyabiliyorsunuz. Bass‘lar tok değil ve tatmin edici bir ses performansı yok. Mid‘ler ve high‘lar ise gayet başarılı. Vokal ve enstrüman ağırlıklı şarkılar, vokalleri ön plana çıkararak keyifli bir deneyim sunuyor. Sahne derinliği ise gayet başarılı.

Bose 700 Pil Performansı

Bose 700, 21 saat pil ömrü sunuyor. 2 saatte full şarj olan kulaklık, 10 dakika kullanmadığınızda pil tasarrufu için kapanıyor.

Bose 700 Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, Type-C kablo, kulaklık kablosu ve hard case.

Bose 700 & Sony WH-1000XM4 Kıyaslama

Sony, daha iyi bir gürültü izolasyon performansına ve daha uzun süreli pil ömrüne sahip. Dinlerken çevresinin farkında olmak isteyen kullanıcılar için ideal ve daha fazla konuşma kontrolü sunuyor. Bose daha nötr, daha az bass ağırlıklı, varsayılan bir ses profiline sahip ve entegre mikrofonları Sony’den daha iyi performans gösteriyor.