Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Detaylı İnceleme

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon’un Özellikleri Neler? Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Alınır Mı? Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Kimler İçin Uygun?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon‘u satın almak için buraya tıklayın.


Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Teknik Özellikler

Lenovo Yoga Slim 7, bu zamana kadar test ettiğim Windows işletim sistemine sahip laptoplar arasındaki en hafif ve en kaliteli gövde yapısına sahip olan laptop. Cihazı kullanmak için parmaklarınızı klavyeye koyduğunuzda verdiği hissiyat gayet yüksek. Bu laptop 984 gram ağırlığa sahip ve Onyx Gri renk ile geliyor. Renk tercihi gayet başarılı. Benim laptoplarda tercih ettiğim bir renk. 13.3 inç boyutunda 2.5K (2560×1600) çözünürlükte ve 16:10 en boy oranında IPS ekrana sahip olan laptop, aynı zamanda 100% sRGB renk gamutunu destekliyor ve 90 Hz yenileme hızı da mevcut. sRGB renk gamutuna sahip olması özellikle içerik üreticileri ya da üretilen içeriklerin renklerini doğru şekilde görmesi gereken marka çalışanları için çok kritik bir rolü var. sRGB ağırlıklı olarak internete içerik üreten kişiler için en ideal renk gamutu. Ekran kasa oranı %83 olan cihaz, 400 nit parlaklık seviyesine kadar ulaşabiliyor. Bu değer gündüz dışarıda ekran kullanımına uygun. Ayrıca, ekran tek elle rahatlıkla açılıyor ve 180 derecelik bir açıda kullanılabiliyor.

Webcam bölümüne geldiğimizde HD çözünürlükte bir webcam bizleri karşılıyor. Webcam performansını merak edenler videodaki görüntü kayıdına göz atabilir. Hoparlör bölümüne geldiğimizde ise 2 adet 2W değerinde Dolby Atmos destekli Harman Kardon hoparlörler mevcut.

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon’un giriş çıkışlarına baktığımızda ise 1 adet USB-C 3.2 Gen 2 (Data Transferi ve Power Delivery destekli) ve 1 adet Thunderbolt 4 bizleri karşılıyor. Burada garibime giden konu ise kulaklık girişinin bulunmaması oldu. Kutu içinden çıkan adaptör ile kulaklık girişi, HDMI ve USB-A giriş bizlere harici olarak sunuluyor Aynı zamanda cihazda, Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6E teknolojileri mevcut.

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Performans

12. nesil Intel Core i7-1260P işlemci ve Intel Iris Xe ekran kartının yanında, 1 TB SSD ile gelen cihaz, 16 GB kapasiteye sahip LPDDR5 4800 MHz Ram ile bizlere sunulmuş.

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Pil Performansı

Lenovo Yoga Slim 7, 50 watt pil kapasitesine sahip.

Lenovo Yoga Slim 7 Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, şarj adaptörü ve USB-C 4-in-1 Hub kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Lenovo Yoga Slim 7 Carbon Kimler İçin Uygun?

Hafif, taşınabilir ve güçlü bir iş bilgisayarı arıyorsanız Lenovo Yoga Slim 7 Carbon sizin için uygun bir cihaz.