Decathlon Subsea Easybreath Maske Şnorkel İnceleme

Decathlon Easybreath Maske Şnorkel İnceleme

Decathlon bize yine harika bir ürün sunuyor. Herkese ulaşılabilir fiyatta spor ürünleri ve outdoor ürünlerini veren Decathlon bu sefer Decathlon Easybreath Maske ile deniz altını bizlere harika bir mühendislik ile sunuyor.

Deniz altında hem burnunuzdan, hem de ağızınızdan nefes alabilirken herhangi bir buğu oluşturmadan çok net bir şekilde görüş sağlıyor. Tek eksi yanı 700 gramlık ağırlığı olan bu deniz maskesini aşağıdaki videoda sizler için detaylıca inceledim.

Gövde yapısına baktığınız zaman 4 farklı rengi ve 2 farkı boyutunun olduğunu görüyoruz. Erkekler için M/L kadınlar ve çocuklar için S/M bedeninin tam oturacağını düşünüyorum. Erkekler için ise ufak bir uyarım olacak eğer sakalınız çok fazla ise bu cihaz biraz su kaçırabiliyor. Ancak normal bir kirli sakal ile sıkıntı yaşamadığımı söylemek isterim.

Cihazın en büyük özelliği ise nefes aldığınız bölüm ile gözünüzü koyduğunuz alanın ikiye ayrılmış olması, böylelikle gözlük bölümü kesinlikle buğu olmuyor. Buğu olan tek kısım ağız bölümü diyebiliriz bu da görüşünüzde herhangi bir olumsuzluk oluşturmuyor.

Olumsuz diyebileceğim bazı notaları ise şu şekilde;

  • Bu ürün kafanızda takılı iken kafanızın ıslanmıyor. Böylelikle denize girip çıktığınız zaman ferahlık hissetmiyordum. Bunun için maskeyi çıkarıp kafamı mutlaka denize ayrıca sokuyordum.
  • Ürünün ön tarafında bulunan görüşü sağladığınız kısım çok kolay çizilebiliyor.
  • Deniz çantanızda 700 gram ağırlığı ile çantanızı ağırlaştırıyor. İki kişi olarak 2 adet aldığınız zaman 1.5 kilo ediyor.

Fiyat:

Decathlon Easybreath Maske ‘nin fiyatı normalde 130TL civarında anca yaz boyunca 89TL gibi bir fiyata satılmaya devam ediyor. Tabii artan dövizden dolayı bu fiyat ne zamana kadar bu şekilde kalır onu bilemiyorum.

Bunun dışında Bim ve A101’de de satılan daha uygun fiyatlı modelleri bulunuyor.

Siz de Decathlon Easybreath Maske hakkındaki merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Mert Gündoğdu – Ağustos 2018