Generali Sigorta ile Kara Şimşek’i Test Ettik

IMG_0527Bu sefer sizlere en son çıkan bir ürün ya da otomobilden bahsetmeyeceğim. Bu otomobil, aslında şu sıralar çok popüler olan “akıllı” sektörünün otomobil piyasasındaki ilk ayak seslerinden biri olan Kitt. Nasıl akıllı telefon, akıllı tabletimiz var ise, Kitt’te 1980’lerin akıllı arabasıydı.  Küçüklüğümden beri otomobil merakım vardı. Bugün ise çocukluğumun hayal arabası olan Kitt’i gördüm, hatta görmekle kalmayıp bir de kullandım. Şuan için dünyada yedi adet Kitt replikası bulunuyor ve bunlardan sadece bir tanesi Türkiye’de Ramiz Bey’in otomobili. Daha önce Autoshow’da Generali Sigorta’nın standında da bu aracı görmüştüm ve geçtiğimiz senelere göre artık keyif vermeyen Autoshow’a değişik bir hava getirdiği aşikardı.

Bugün, Michael Knight gibi hissetmem sağlayan ve çocukluğuma geri götüren etkinliğin ev sahipliğini Generali Sigorta gerçekleştirdi. Bu özel etkinliğe, otomobil blogerları ve ülkemizin saygın ralli pilotları da davetliydi. Yanlış hesaplamadıysam yaklaşık 25 kişilik çok niş bir etkinlikti. Etkinlik süresince bizleri çok iyi ağırlayan Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Jak Nahmias’a ve Online Pazarlama Müdürü olan Olgu Şengül‘e ve diğer tüm Generali çalışanlarına teşekkürlerimi bir kez daha iletiyorum.

Bu keyifli etkinliğin esas amacı ise;Güvenli sürüş tekniklerine dikkat etmeyen bizlere, bu farkındalığı yaratmaktı. Etkinliğe başlamadan önce Generali Sigorta’nın Türkiye Genel Müdürü Petar Dobric bizlere ufak bir sunumda sigorta dendiği zaman insanların genellikle korktuğunu ve aslında bu sektörün gri bir renge sahip olduğunu belirtti ve doğru da dedi. Fakat Generali bir çok spor dalına sponsor olarak bu gri rengi biraz olsun daha canlı renklere taşımaya kararlı olduklarından bahsettikten sonra etkinliklerimiz yavaştan başladı.

IMG_0490

Etkinlik alanı olarak Atatürk Olimpiyat Stadı’nın otoparklarından biri tercih edilmişti. Mekanı telefonda ilk duyduğum zaman açıkcası biraz çekinmiştim. Malum son zamanlarda ciddi şekilde artan trafikten dolayı trafik çekilmez noktalara geldi. Fakat Generali Sigorta etkinlik katılımcıları için kişisel transferi de bizlere sağladı. Sabah evimden alınıp etkinlik sonrasında tekrardan evime bırakıldım. Bu tarz ufak detaylar ister istemez organizasyonu daha da değerli kılıyor.

Sabah 09.30 gibi etkinlik alanına gittim, çok sıcak ve samimi bir karşılamadan sonra programımızı öğrendik.

IMG_0483

Etkinliğimizde 3 adet gruba ayrıldık ve 3 farklı parkur bulunuyordu.

  1. Kitt ile Güvenlik Sürüş Sınavı
  2. Özel bir gözlük takıp bazı ufak görevleri bitirmek
  3. Mobil App üzerinden refleksleri ölçmek

IMG_0504

Bu üç yarışmadan en keyiflisi ve en özeli tabii ki Kitt’i kullanmaktı. Yukarda görmüş olduğunuz parkurda 2 tur Kitt’i kullandık. Bu yarışmaya başlarken sanki ehliyet sınavına giriyormuşçasına heyecanlandım :). Kitt’in direksiyonu ve içi inanılmazdı. Özellikler direksiyonu herhalde 70cm vardı. Özellikle slalom yaparken direksiyonu çevirmek baya zorladı. Otomobili çevirmek için direksiyonu yaklaşık 2 tur çevirmeniz gerekiyordu gerçekten çok keyifli bir deneyimdi. Otomobil sahibi Ramiz Bey ‘in yanımızda oturuyor oluşu ise, ilk zamanlarda otomobil kullanmayı öğrenirken babamın yanımda oturduğu zaman yarattığı gerilimi yarattı diyebilirim. Bu kadar özel bir aracı sahibinin yanında kullanıyor olmak bence pistten daha zorlu bir süreçti 🙂 Tabii işin şakası.. Kendisi gayet rahattı, açıkcası onun yerine kendimi koyduğumu düşünemiyorum.

IMG_0480

Son zamanlarda bir açıp bir kapayan hava da şansımıza çok güneşliydi ve keyfimize keyif kattı diyebilirim. Yarışmalar sonunda dereceye giremedik ama her zaman olduğu gibi önemli olan yarışmaktı. Etkinliğin sonunda ise ilk üçe giremedik ama şampanyanın tadına bizde baktık 🙂

IMG_0538

Son süprizim ise siz takipçilerime geliyor 🙂

https://www.generali.com.tr/kampanya/karasimsek/ adresine girdikten sonra “KARAŞİMŞEK” kodunu yazdıktan sonra  poliçenin geçerli olduğu bir aylık süre içinde sürücülerin bir başka araçla çarpışması durumunda meydana gelebilecek 1.000TL’ye kadar olan bir hasarı karşılayan Kolay Kasko’ya sahip olabiliyorsunuz. Eğer sigortanız yok ise bir ay da olsa bunu kullanmanızı öneririm malum kaza geliyorum demez.

https://www.youtube.com/watch?v=b7gsItclWyA

 

Etkinlik boyunca fotoğrafları Canon’un yeni G serisindeki yakışıklısı G9 X ‘i kullandım. Fotoğrafların kaliteli halini görmek için fotoğrafların üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

IMG_0548 copy IMG_0540 IMG_0514 IMG_0512 IMG_0507 IMG_0497 IMG_0496 IMG_0493 IMG_0495 IMG_0487 IMG_0472

Mart  2016

Mert Gündoğdu