Huawei FreeBuds 5i Kulaklık İncelemesi

Huawei FreeBuds 5i alınır mı? Huawei FreeBuds 5i’nin ses performansı nasıl? Huawei FreeBuds 5i’nin özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei FreeBuds 5i‘yi satın almak için buraya tıklayın.


Huawei FreeBuds 5i Tasarım

Huawei FreeBuds 5i, 4.9 gram ağırlığa sahip. Ayrıca bir önceki seri olan 4i’ye kıyasla %11 daha hafif ve 7 mm daha kısa. Küçük ve taşıması kolay bir kulaklık. Beyaz, Siyah ve Mavi olmak üzere üç ayrı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş.

Huawei FreeBuds 5i Teknik Özellikler

Huawei FreeBuds 5i’nin ucunda bulunan silikonlar, medikal sertifikasyona sahip yani bu kulaklıkta tıbbi sınıf kulaklık silikonları kullanılmış. Böylelikle kulaklık silikonlarının antibakteriyel ve cilt dostu olması sağlanmış. Bunun yanında IP54 sertifikasına da sahip olan kulaklık, tere ve su sıçramalarına karşı dayanıklı. Huawei FreeBuds 5i Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip ve aynı anda iki cihaza birden bağlanabiliyor. Ayrıca düşük gecikmeli oyun modu da bulunuyor.

Huawei FreeBuds 5i Ses Performansı

10 mm dinamik sürücüleri bulunan FreeBuds 5i, Hi-Res Audio sertifikasına sahip. Ayrıca, LDAC desteği de bulunuyor. Hem iç, hem de dış mikrofonları bulunan kulaklık, 42 dB seviyesine kadar gürültü engelleme özelliğine sahip. Ayrıca, “Huawei AI Life” isimli mobil uygulaması üzerinden rahat mod, genel mod ve ultra mod olmak üzere üç ayrı ANC seviyesi arasında seçim yapabilmeniz mümkün. Aynı uygulama aracılığıyla ekolayzer ayarlarını da değiştirebiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds 5i Pil Performansı

Huawei FreeBuds 5i’nin 410 mAh pil kapasitesi bulunuyor, bir önceki seride 215 mAh pil mevcuttu. ANC kapalıyken 15 dakika şarj ile 4 saat müzik dinleme imkanı sunan kulaklık, şarj kutusu ile birlikte 28 saat müzik dinleme imkanı sunuyor. ANC açık durumdayken yaklaşık 6 saat pil performansı bulunan kulaklıklar, ANC kapalıyken 7,5 saat pil performansına sahip. Şarj kutusu ile birlikte kullanıldığında ANC açıkken, yaklaşık 18,5 saat pil ömrü bulunan FreeBuds 5i, ANC kapalıyken 28 saat pil ömrü sunuyor.