Huawei Telefon Hızlandırma

Bildiğiniz üzere hayatımızda planlı eskitme diye bir gerçek var. Bu durum, firmaların bizleri daha kısa sürede sömürmeleri için yaptıkları bir taktik aslında. Eskiden alınan ürünlerin çok sağlam ve kolay kolay bozulmayan ürünler olduğunu hatırlarsınız ama artık ürünlerin belli bir yaşam süresi var. Telefonlar da bu sebepten dolayı zaman içerisinde yavaşlıyor. Bundan yola çıkarak Huawei telefonları hızlandırma tekniklerini sizlerle paylaşıyorum.


Konu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.


Huawei telefon hızlandırma nasıl yapılır? Huawei telefon hızlandırma taktikleri neler? Huawei telefonları hızlandırmak için neler yapmalıyız?

  • Telefonumuzun güncellemelerini düzenli olarak yapmalıyız. Bunun için “ayarlar” bölümünde bulunan “sistem ve güncellemeler” menüsünden “yazılım güncelleme” seçeneğini kullanarak yazılım güncellemelerini kontrol edebilir ve yükleyebilirsiniz.
  • Telefonumuzun animasyonlarını kapatarak telefonumuzun hızlı çalışmasını sağlayabiliriz. Bunun için “telefon hakkında” kısmındaki “derleme numarasına” 7 kere dokunuyoruz ve “geliştirici seçenekleri” aktif oluyor. Ardından geri gelerek, ayarlar menüsünde bulunan “sistem ve güncellemeler” menüsüne giriyoruz, burada “geliştirici seçenekleri” mevcut, buraya girip aşağıya doğru indiğimizde “pencere animasyonu ölçeği“, “geçiş animasyonu ölçeği” ve “animatör süre ölçeği” seçeneklerini göreceksiniz, bu ayarlara girip “animasyon kapalı” seçeneğini işaretleyerek animasyonları kapatabilirsiniz.
  • Telefonumuzda yerleşik bir şekilde gelen “optimizer” özelliğine giriyoruz, “temizlik” seçeneğine dokunduğumuzda, temizlenebilecek gereksiz dosyaların yanında “temizle” butonlarını göreceksiniz, bu butonlara dokunarak gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.
  • Telefonumuzda yerleşik bir şekilde gelen “optimizer” özelliğine giriyoruz, bu sefer “optimize et” seçeneğine dokunarak telefonumuzun optimize edilmesini sağlıyoruz.
  • Telefonumuzun ayarlarını sıfırlayabiliriz, bunun için “ayarlar” bölümünde bulunan “sistem ve güncellemeler” menüsüne giriyoruz, “sıfırlama” seçeneğine dokunduğumuzda üç ayrı seçenek bizleri karşılıyor, bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.
  • Telefonumuzda bulunan uygulamaların biriktirdiği önbellekleri temizlemeliyiz. Bunun için “ayarlar” bölümünde bulunan “depolama” menüsünden “temizle” butonuna tıklıyoruz. Karşımıza “optimizer” özelliğindeki arayüz çıkıyor. “uygulamalar” seçeneğine dokunduğumuzda ise telefonumuzda yüklü olan uygulamalar listeleniyor, bu listede, uygulamaların telefonumuzda tuttuğu önbelleklerin boyutlarını görebiliyoruz, buradan önbelleğini silmek istediğimiz uygulamaya dokunarak telefonumuzun hafızasında yer açıyor ve hızlanmasını sağlıyoruz.