Huawei Watch Ultimate Design İncelemesi

Huawei Watch Ultimate Design alınır mı? Huawei Watch Ultimate Design’ın özellikleri neler? Huawei Watch Ultimate Design’ın nasıl bir performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei Watch Ultimate Design’ı satın almak için buraya tıklayın.


Huawei’nin Barcelona’da katıldığım lansmanında beklenmeyen bomba ürün Huawei Watch Ultimate Design oldu. Huawei’nin yapılmayanı yapmayı seven bir marka olmasını ve kimsenin aklına gelmeyen fikirleri hayata geçirmesini seviyorum. Daha öncesinde de Viyana’da katıldığım lansmanda ruj şeklinde TWS kulaklık tanıtmışlardı. Bu incelemede bu saatin özelliklerini anlatmaktan ziyade tasarım detaylarına odaklandım çünkü özünde bu saat Huawei Watch Ultimate ile bire bir aynı özelliklere sahip. Sitede Huawei Watch Ultimate incelemesi de mevcut, merak edenler o incelemeye de göz atabilir.

Huawei Watch Ultimate Design’da deneyim ürünün kutusuyla beraber başlıyor. Üst segment klasik bir saat aldığınız zaman gelen kalitede bir kutu mevcut. Dışı deri, şık dikişleri olan içerisi tamamen kumaş yapıya sahip bir kutuyla geliyor. Kutu içerisinde şarj kablosu, bir kısa, bir uzun olmak üzere HNBR kauçuk kayış bulunuyor. HNBR kordon, klasik kauçuk kordonlara göre %30 oranında daha hafif. Ayrıca yağlanma, kirlenme, esneme ve aşınmalara karşı daha dayanıklı.

Kauçuk kayışın tokası 18 ayar altın ile kaplı. Watch Ultimate Design ile birlikte gelen hangi kayışı kullanırsanız kullanın altın dokunuşları mevcut. Kutu içerisinden çıkan diğer kayış ise üç bölmeli bir kayış. Altın ve tityanum karışımı bir yapıya sahip. Ortaları 18 ayar altın kaplama, tokası ise yine klasik saatlere göz kırpan bir tasarım olan kelebek toka tasarım ile geliyor ve yine rolex, tudor gibi saatlerde gördüğümüz bir kayış ayarı da bizlere sunulmuş, böylelikle tokanın içerisinde bileğinize göre ince ayar yapabileceğiniz bir bölüm mevcut. Bu sayede saat kayışından bir bakla çıkarmadan bileğimize oturması için kusursuz ayarı yapabiliyoruz. Bu da daha önce hiçbir akıllı saatte görmediğim güzel düşünülmüş bir detay olmuş.

Saat dışarıdan bakıldığı zaman ciddi şekilde dikkat çekiyor, özellikle altın alanlar inanılmaz derecede parlıyor. Üst segment klasik saatlerle kıyaslandığı zaman biraz daha ağır bir yapıda olabilirdi, klasik saat kullanmayı sevenler dediğimi anlayacaktır, özellikle üst segment klasik saat merakınız var ise saat takmadığınız zaman kolda bir boşluk hissedilir, Huawei Watch Ultimate Design ise kalite hissiyatını fazlasıyla veriyor.

Saatin gövdesine baktığımızda Safir Cam, Amorf ve Zirkonyum alaşımlı bir gövde bizleri karşılıyor. Zirkonyum aynı zamanda takma dişlerde kullanılıyor yani oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olduğunu söylemek mümkün. Titanyuma göre 5 kata kadar daha güçlü ve aşınmaya karşı dirençli materyal, paslanmaz çelikten 6-7 kat daha sert olan çizilme ve korozyon direnci özelliklerini de sahip.

Saatin Altın kısımlarına baktığımızda ise Bezel yani çerçeve kısmı, Nanokristal Seramik ve kenarlarına da 6 parça 18 ayar altın ilave edilmiş. Aynı zamanda bezel üzerindeki dakika belirten alanlarda yine altın renginde dokunuşlarla bütünlük sağlanmış. Çerçeveye kazınan karakterler manuel olarak boyanmış ve bu eskimeyen klasiğe son dokunuşu ekleyen Fiziksel Buhar Biriktirme (PVD) ile kaplanmış. Taç tuşunun üzerindeki desenler ise elmas bıçaklarla oyulmuş ve altın kaplanmış. Huawei Watch Ultimate Design gerçekten muazzam bir işçilik ile geliyor.

Huawei Watch Ultimate Design Teknik Özellikler

Huawei Watch Ultimate Design, 1.5 inç boyutunda LTPO AMOLED ekrana sahip. 466 x 466 çözünürlüğü bulunan ekran, 1-60 Hz arasında değişen ekran yenileme oranına sahip ve her zaman açık ekran (Always on Display) özelliği ile geliyor. Sağlık bölümüne geldiğimizde Spo2, EKG, damar sertliğistres ölçümü ve uyku takibi seçenekleri mevcut. Bunların yanında Hassas Çift Frekanslı Beş Sistemli GNSS, 100 metre dalış sınıfı su geçirmezlik ve Golf modu saat ile birlikte bizlere sunulan özellikler arasında.

Huawei Watch Ultimate Design Pil Performansı

Huawei Watch Ultimate Design, 530 mAh pil kapasitesine sahip ve 14 günlük pil ömrü bulunuyor. Yoğun kullanımda ise 8 gün pil ömrü sunabileceği belirtilse de, benim tahminim 5-7 gün arasında pil ömrü sunacağı yönünde. Huawei Watch Ultimate Design’ın bataryası 60 dakika şarj ile %0 şarj seviyesinden %100 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Pazar akşamı Huawei Watch Ultimate Design’ın bataryasını tamamen doldurdum, Çarşamba akşamı pil yüzdesi %60 seviyesine düşmüştü. Bu mantıkla rahatlıkla 6-7 gün arasında pil ömrü sunacağını söylemek mümkün.