MacBook Air M2 Aksesuar Önerilerim (2023)

MacBook Air M2 için hangi aksesuarlar alınmalı? MacBook Air M2 kullanırken işimizi kolaylaştıracak aksesuarlar hangileri?


Konu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

MacBook Air M2 için önerdiğim ürünleri satın almak için buraya tıklayın.


MacBook Air M2 kullanırken işimizi kolaylaştıracak, bize zaman kazandıracak, olmazsa olmaz dediğim aksesuarlara göz atıyoruz.

Macbook Air M2 işlemcili modellerde, bildiğiniz gibi 2 adet Tip-C giriş, Magsafe şarj kısmı ve kulaklık girişi bulunuyor. Ancak bunların dışında farklı bir giriş çıkış bulunmuyor. Ancak günlük hayatımızda ihtiyacımız olabilecek ve işinizi kolaylaştırabilecek Macbook Air Aksesuarlarını sizler için toparladım. Burada kullandığım ürünler aktif olarak kullandığım ve memnun kaldığım ürünlerdir, bunu da özellikle belirtmek isterim.

Dongle

Dongle olarak tercihim Buff firmasının dongle’i oldu. Tam ismi Buff Type C USB 8 In 1 Hub Çoklayıcı Adaptör olarak geçiyor. Üzerindeki giriş çıkışlara bakacak olursak; 1x Type-C Cihaz çıkışı, 1x HDMI + 2x USB 3.0 + 2x Kart Okuyucu (SD ve Micro-SD) + 1x Type-C Şarj + 1x Data + 1x RJ45 Ağ LAN 10/100 Ethernet Modem Portlarına çevirebiliyor. Böylelikle tek dongle ile işinizi görmüş oluyorsunuz.

Tip-C & Tip-A Adaptör

Her ne kadar çoğu ürün artık Tip-C’ye geçiş yapsa da halen daha Tip-A USB kullanan ürünler ya da eskiden kalan ürünlerinizi kullanmak istediğinizde mutlaka ihtiyacınız olacak bir diğer ürün de Tip-C’den Tip A’a çevirici olacaktır. Mutlaka çantanızda olsun.

Kablolu Kulaklık

“Kablolu Kulaklık mı?” Diye sorduğunuzu duyar gibiyim 🙂 ama bir sonraki önereceğim ürün olan AirPods’ların pilinin ne zaman biteceğini bilemezsiniz. O yüzden her zaman hazırlıklı olabilmek adına bence yine olmazsa olmazlardan biri de kablolu bir kulaklık.

Airpods

Apple ekosistem firması. Bu ekosistemin en iyi arkadaşlarından biri de Apple AirPods olacaktır. Tüm Apple ailenizle sorunsuz çalışacak kablosuz bir kulaklık. Mikrofon performansı da gayet başarılı.

65 Watt Basesus Powerbank

Bu PowerBank cidden hastalık işi 🙂  Her ne kadar Macbook Air’imizin pil performansı enfes bir pil deneyimini bizlere yaşatsa da, özellikle uzun soluklu gezilerde sizlere her konuda yardımcı olacak bu koca yürekli PowerBank gerektiğinde Macbook’unuzu bile şarj edebiliyor. 65Watt gücü bulunuyor ve 30.000mAh kapasitesi mevcut.

Lacie Taşınabilir Hard Disk

Yıllardan beri kullandığım bir ürün. Çeşitli kapasite ve versiyonlarını kullandım. Ancak benim iş akışıma en uygun olan modelin bu olduğunu düşünüyorum. Hem tasarım hem de hız olarak seviyorum. Dışındaki turuncu kaplama sayesinde darbelerden de kendini koruyor. HDD’deki tercihim ve önerim Lacie Rugged serisi olacaktır.

Sandisk Extreme Taşınabilir SSD

Harici SSD’ler özellikle hafıza kapasitesi düşük alınan Macbook Air’lerin kurtarıcısı oluyor. Bu tarz bir ürün aldığınız zaman eğer video kurgu vs yapıyorsanız tüm içeriğinizi bu SSD’lere atıyorsunuz ve kurgunuzu bu SSD üzerinden yapıyorsunuz. En önemlisi ise kurgu sırasında en ufak bir hız kaybı yaşanmıyor. O yüzden bu tarz bir ihtiyacı olan kişiler için yine olmazsa olmaz bir ürün.

Tip-C USB Bellek

Yine her çantada mutlaka olması gereken bir ürün daha. Bir tarafı Tip-C diğer tarafı Tip-A bir USB Bellek. Benim kullandığım model bu. Uzun zamandan beri de kullanıyorum. Tek sıkınıtsı çok ufak olduğu için bazen kaybedilebiliyor ama dikkat. ben 2 kere kaybettim 🙂

Mouse

Eğer sizde benim gibi mouse olmadan laptop kullanamayanlardansanız, çözümünüz belli Logitech MX Master 3 Serisi. Uzun zamandan beri MX Master serisi kullanıyorum ve çok memnunum. Ele oturuşu, ergonomisi, kullanım kolaylığı enfes.

Klavye

Logitech MX Master serisinin Mini serisi Klavye’de severek kullandığım bir klavye. Güncel setup’ımda harici bir klavye kullanmıyorum ancak sürekli olarak ekranımın altında hazır olarak bekliyor çünkü çok dinamik bir setupım var. Her an her şey elimin altında olmalı ve hızlıca ulaşmalıyım. Ancak herkesin setup kurulumu farklı o yüzden bir klavye ihtiyacınız varsa burada önerim de Logitech MX Master Mini olacaktır.

Kılıf

Kaliteli ve Premium ürünler alıp sürekli kılıfların içine koymak hiç bir zaman içime sinmese de güncel hayat koşullarımız altında ürünlerimizi maksimum seviyede korumamız çok kritik bir hale geldi. O yüzden ben de ürünüm elime ulaşır ulaşmaz hemen bu plastik kılıfı sipariş ettim. İster parlak isterseniz de mat seçenekleri var. Benim tercihim parlak oldu.

Monitör

Monitör kısmında tercihim ViewSonic VP3481a modeli oldu. Bu model profesyonel fotoğrafçı ve videographerlar için üretilmiş bir renk doğruluğu monitörü. Tip-C üzerinden Macbook’umu şarj edebiliyor, görüntü ve sesi aktarabiliyor. Özellikle masasında kablo karmaşası istemeyen kişiler için doğru tercih. 21:9 ekran formatına alışan gözel bir daha standart bir monitör kullanamaz diye düşünüyorum. Çünkü bu ekran formatı benim iş akışımı inanılmaz derece de hızlandırdı.