Sennheiser IE 200 İncelemesi

Sennheiser IE 200 alınır mı? Sennheiser IE 200’ün ses performansı nasıl? Sennheiser IE 200’ün özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Sennheiser IE 200‘ü satın almak için buraya tıklayın.


Sennheiser IE 200 Teknik Özellikler

Sennheiser IE 200 için giriş seviyesi Odyofil (Audiophile) kulaklığı denilebilir. Bu segment IEM yani kulak içi monitor kulaklığı (In Ear Monitor) olarak geçiyor. IEM segmenti çok önemli bir kulaklık türü, günümüzde profesyoneller tarafından kullanılıyor. En üst seviye IEM modellerde kulak yolunuzun kalıbı alınıyor ve kişiye özel olarak üretiliyor, hem konserin gürültüsünden kulağı korumak için hem de temiz ve mobil bir monitör sağlamak için kullanılıyor. Kullananlar için ilk öğrenilmesi gereken; kulağınıza uygun ve kaliteli bir ear-pad (sünger) ile kullanılması gerektiğidir. Yoksa verim alınamaz ve ucuz bir kulaklık etkisi yaratır.

Sennheiser IE 200’ün diğer IE modellerinden farklı olarak gövde yapısı plastik. Çok ufak ve hafif (4 gram civarı) bir IEM kulaklık. Sennheiser IE 200, büyük veya küçük her kulağa uyacak şekilde ve kompakt boyutlarda tasarlanmış bir kulaklık. Ayarlanabilir kulak kancaları ve kulak ucu silikon seçenekleri de mevcut. Kulaklık uçlarında, birisi yakın, diğeri uzak olmak üzere iki farklı kademe mevcut. Sennheiser IE 200’ün kablosu örgü değil ve kabloda bir koku var.

Sennheiser IE 200 köpük uçlu ve maksimum izolasyon sağlayan bir kulaklık. Üst frekansları emen kalın sönümleyici materyal, alt frekansların kaçmasını engelliyor ve müthiş bir izolasyon sağlıyor.

Sennheiser IE 200 Ses Performansı

Sennheiser IE 200, Odyofil (Audiophile) seviyesinde ses performansına sahip. Dengeli ve gerçek doğal ses sunuyor, ayrıca kablosuz kulaklıklardan çok daha farklı bir seviyede. Ekolayzer ayarları ile daha temiz bir ses alabilmek mümkün. Sennheiser IE 200, 1 x 7 mm TrueResponse dinamik sürücülere sahip ve 6 Hz – 20 kHz arası ses aralığı sağlıyor.

Sennheiser IE 200, iki farklı ses proflili ile bizlere sunulmuş. Bu ses profillerini kulaklık uçlarının kulaklık gövdesine yakınlığı ile değiştirebiliyorsunuz. Birincisi yakın, ikincisi ise uzak olacak şekilde iki farklı kademe mevcut. Kulaklığı ikinci kademede kullandığınızda ses sahnesi genişliyor, alt frekansların yoğunluğu artıyor ve kulaklığın esas amacı olan nötr ve doğal ses karakterinden maksimum seviyede faydalanmış oluyoruz. Kulaklığı birinci kademede kullandığınızda ise kulaklık kulağınıza yakınlaştığı için daha iyi bir bass deneyimi ve günümüz müziklerine daha uygun bir ses profili ile karşımıza çıkıyor.

Sennheiser IE 200, Sennheiser IE 600 modeli ile kıyaslandığı zaman IE 600 modelinde olduğu kadar detay duymuyorsunuz ancak bunu anlamak için çok iyi bir kulağa ihtiyacınız var. 😊 IE 200 modelinin tizleri, IE 600 modeline göre daha yumuşak diyebiliriz. IE 200 modelinin tiz seviyesi benim için gayet yeterli, bunun üstündeki bir tiz seviyesi benim kulaklarımı yorabiliyor. Sennheiser IE 200, telefon, laptop ve bir DAC ile kullanıldığı zaman enfes bir performans sunuyor.

Sennheiser IE 200 Kutu İçeriği

Sennheiser IE 200 IEM, silikon kulakçık (3 boy), köpük kulakçık (3 boy), taşıma kılıfı, MMCX konektörlü örgü kablo ve 3,5 mm kablo kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.