Sennheiser Momentum 4 ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Sennheiser Momentum 4 alınır mı? Sennheiser Momentum 4’ün ses performansı nasıl? Sennheiser Momentum 4’ün bize sunduğu özellikler neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Sennheiser Momentum 4‘ü satın almak için buraya tıklayın.


İlk momentum modeli çıkalı 10 seneden uzun bir zaman oldu. Bu süre içinde Sennheiser’ın Momentum kablosuz kulak üstü kulaklık serisini yalnızca üstün ses içeriğiyle değil, aynı zamanda klas ve şık stiliyle ilişkilendirebildik. Pürüzlü deri kafa bantları, sedefli veya mat kaplamalı oval kulaklık başlıkları ve belirgin metal kaydırıcı taşıma rekabetin yanında sıradan görünmeyi takdire şayan bir şekilde reddederek bir nesilden diğerine aktardı.

Sennheiser Momentum 4 Tasarım

Sennheiser Momentum 4, Beyaz ve Siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile geliyor. Katlanmayan bir yapıda sunulan kulaklık, 293 gram ağırlığa sahip. Kulakığın pad’leri ise gayet başarılı, aşırı yumuşak bir yapıda ve hissiyatları güzel.

Sennheiser Momentum 4 Teknik Özellikler

Sennheiser Momentum 4, IPX4 sertifikasına sahip, su sıçramalarına ve tere karşı dayanıklı şekilde üretilmiş. Kulaklığın sağ pad’i touch pad olarak kullanılabiliyor, ayrıca kulaklıkta Smart Pause özelliği de bulunuyor yani kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda müzik duruyor, takınca tekrar devam ediyor. Kulaklığın sağ pad’i üzerinde bulunan tuş aracılığıyla cihazı açıp kapatabiliyorsunuz. Bu tuşa uzun süre basılı tutunca eşleşme moduna geçiyor. Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip olan kulaklık, SBC, AAC, aptX ve aptX adaptive kodeklerini de destekliyor. Ayrıca çift cihaz desteği sunan kulaklığı 3.5mm jack aracılığıyla kablolu bir şekilde kullanabilmek de mümkün. Bunlara ek olarak isterseniz bu cihazı laptoplarınıza Type-C kablo üzerinden de bağlayabilirsiniz.

42 mm dinamik sürücüler ile sunulan kulaklık, 6 Hz – 22 kHz ses aralığına sahip. Sennheiser Momentum 4, ortamınıza göre otomatik olarak ayarlamak için uyarlanabilir ANC ile geliyor. Farklı ANC modları arasında geçiş yapmak için 20 adede kadar coğrafi etiket tanımlanabiliyor. Yani kulaklık nerede olduğunuzu anlayabiliyor ve orası için atadığınız ANC profiline geçiş yapabiliyor. Kulaklıkta toplamda 4 adet mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlar ses algılamak için kulaklıkların altında 2 adet ve gürültü engellemeye yardımcı olmak için kulaklıkların üstünde 2 adet şeklinde konumlandırılmış.

Sennheiser Momentum 4’ün, Smart Control app isimli bir mobil uygulaması da mevcut. Bu uygulama aracılığıyla Rock, Pop, Klasik, Dans, Hip-Hop, Film ve Nötr modu olmak üzere 6 adet ön ses ayarı bizlere sunulmuş, ayrıca 3 bantlı manuel ekolayzer ayarı da mevcut. Sennheiser Momentum 4, Sony XM5 modelinden çok daha derin bir bass sunuyor. Tizler daha detaylı ve rafine, sahne genişliği ise biraz daha iyi diyebilirim. Vokallerin netliği ve açıklığı gayet güzel, pırıl pırıl bir ses mevcut.

Sennheiser Momentum 4 Pil Performansı

Orta ses seviyesinde dinlendiğinde Bluetooth ve ANC ile 60 saate kadar çalma süresi sunan Sennheiser Momentum 4, 700 mAh pil kapasitesine sahip. 2 saatte tam şarj olan cihaz, 5 dakika şarj ile 4 saate kadar çalma süresi sunuyor. Cihazı kablo ile kullanmak istediğinizde ise pile ihtiyaç duymadan kullanabilmeniz mümkün.

Sennheiser Momentum 4 Rakiplerinin Pil Performansı
Bose Noise Cancelling Headphones 700 37 Saat
Sony WH-1000XM5 31 Saat
Bose QuietComfort 45 25 Saat
Apple AirPods Max 20 Saat

Sennheiser Momentum 4 Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, USB-C şarj kablosu, 2.5mm’den 3.5mm’ye jackuçak adaptörü ve taşıma çantası kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.