Sennheiser Momentum True Wireless 3 İnceleme

İlk çıktığı günden beri Sennheiser Momentum True Wireless bir efsane olarak, TWS camiasının zirvesine adını altın harflerle yazdırmıştı. İlk seride sorunlar vardı, ikinci seride ise problemler çözüldü ancak rakiplerle kıyaslandığında teknoloji olarak geride kaldığı noktalar oluyordu. Bugün ise sizlerle beraber, yeni, üçüncü nesil Sennheiser Momentum True Wireless’ı inceleyeceğiz. Sennheiser Momentum True Wireless 3 alınır mı? Sennheiser Momentum True Wireless 3’ün ses perfomansı nasıl? Sennheiser Momentum True Wireless 3’ün özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Sennheiser Momentum True Wireless 3‘ü satın almak için buraya tıklayın.


Momentum True Wireless 3 Tasarım

Sennheiser Momentum True Wireless 3, ikinci seri ile kıyaslandığında biraz daha tombul ve yanlardan kısalmış bir yapıya sahip. Şarj kutusunun tasarımı ikinci seriye benziyor ancak kulaklıkların kendisine baktığımızda yeni bir tasarım söz konusu. Ayrıca Momentum True Wireless 3 eski seriye göre %16 daha ufak. Ergonomi açısından baktığımızda, daha küçük, daha konforlu ve kulağa güzel oturuyor. Uzun süreli kullanımda herhangi bir rahatsızlık yaşamamış olsam da, rahatsızlık yaşayanlar mevcut. İkinci versiyonda olduğu gibi, bu yeni versiyonda da ergonomi konusunda herhangi bir sorun yaşamadım ama üçüncü versiyon kesinlikle çok daha rahat.

Momentum True Wireless 3 Teknik Özellikler

Kulaklıklar’ın her biri 6 gram, şarj kutusu ise 66 gram ağırlığında olan Momentum True Wireless 3, IPX4 sertifikasına sahip ve su sıçramalarına karşı dayanıklı. Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip olan kulaklık, aptX Adaptive, aptX, AAC ve SBC kodeklerini destekliyor. Her birini ayrı ayrı kullanabildiğimiz kulaklığın, çift cihaz desteği ise bulunmuyor. 7 mm dinamik sürücülerle bizlere sunulan Momentum True Wireless 3, bir önceki seriye kıyasla ciddi şekilde bass yüksekliğine ve ses yüksekliğine sahip. Aynı zamanda ANC özelliği bulunan kulaklıkta, Active değil Adaptive Noise Cancelling kullanılmış, yani Momentum True Wireless 3, bulunduğunuz ortama göre aktif gürültü engelleci‘yi ayarlayabiliyor. Pasif izolasyon konusunda da iyi olan kulaklık, enstrüman ayrımı ve sahne derinliği ile tertemiz bir ses aktarımı sağlıyor. Aynı zamanda kulaklığın her birinde 3 adet olmak üzere, üzerinde toplamda 6 adet mikrofon bulunan kulaklığın, Smart Control app isimli bir mobil uygulaması da mevcut.

Momentum True Wireless 3 Pil Performansı

ANC açıkken 5.5 saat, ANC kapatıldığında ise 7 saat pil ömrü sunan Momentum True Wireless 3, kutusu ile birlikte, ANC açıkken 22 saat, ANC kapatıldığında ise 28 saat pil ömrü sunuyor. Ayrıca 10 dakikalık hızlı şarj ile 60 dakikalık kullanım da mümkün. Kablolu veya kablosuz şekilde hızlı şarj imkanı mevcut olan kulaklığın tamamen şarj olması ise 1 saat 30 dakika.

Momentum True Wireless 3 Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, USB-A’dan USB-C’ye şarj kablosu, şarj kutusu, 3 boy kanatçık, 4 boy silikon kulakçık ve kullanma kılavuzu.