Tag Heuer Connected İncelemesi

Tag Heuer Connected alınır mı? Tag Heuer Connected’ın özellikleri neler? Tag Heuer Connected’ın nasıl bir performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Tag Heuer Connected’ı satın almak için buraya tıklayın.


Tag Heuer ilk akıllı saatini 2015 yılında duyurmuştu, o saatin birçok eksiği vardı. Bakalım yeni versiyonunda bu eksikler giderilmiş mi?

Tag Heuer Connected Tasarım

Tag Heuer Connected, lüks ve premium bir gövde yapısına sahip. Klasik bir tag saat kalitesini kolunuzda hissediyorsunuz. Tag Heuer Connected, siyah seramik bezel renk seçeneği ile bizlere sunulmuş. Saatin sağ tarafında 3 adet tuş bulunuyor, bu tuşlar da Premium kalitede. Orta bölümde ise tekerlek tuşu mevcut, ancak bunun biraz daha büyük ve heybetli olmasını beklerdim. Diğer tuşlara ise bir uygulama atanabiliyor.

Tag Heuer Connected Teknik Özellikler

Tag Heuer Connected akıllı saatin sadece 45mm seçeneği mevcut ve paslanmaz çelik bir kayışı bulunuyor. Bu akıllı saat ile birlikte 5 ATM su geçirmezlik özelliği de bizlere sunulmuş. Tag Heuer Connected, 1,39 inç boyutunda OLED bir ekrana sahip, çizilmeye karşı saphire kristal cam kullanılmış ancak arkadaşım çizmeyi başarmış. 🙂 Çözünürlük olarak 454 x 454 boyutunda bir ekran mevcut, görüntünün gayet net ve renklerin canlı olduğunu söylemek mümkün. Üç farklı parlaklık modu bulunan Tag Heuer Connected akıllı saatte her zaman açık ekran (Always on Display) özelliği de mevcut. Kadran seçenekleri çok güzel, en beğendiğim özelliği ise always on display modunda saatlerin duruşu oldu diyebilirim.

Tag Heuer Connected akıllı saatin dahili GPS özelliği ve nabız ölçme sensörleri mevcut. Golf, koşu, bisiklete binme, yürüyüş, fitness ve diğer etkinlikler için analizler gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Apple Health, Google Fit ve Strava ile uyumlu. Bunların dışında Spotify ve Power App uygulamaları ile sorunsuz çalışıyor.

Tag Heuer Connected, Google’ın Wear OS işletim sistemi ile geliyor. Kullanım deneyimi biraz yavaş kalıyor. Bazen istediğim hızda istediğim işlemleri yapamadım. Lüks gövdeye sahip bir akıllı saatte Google arayüzü görmek üzücü. Arayüzde ufak dokunuşlar olsa da genel tasarım dili standart. Google artık Wear OS’de kişiselleştirme imkanı sunduğu için Tag kendi fontunu kullanmış. Ayrıca saatin Android ve iOS cihazlar için Tag Heuer isimli bir uygulaması mevcut.

Tag Heuer Connected Pil Performansı

Tag Heuer Connected 430 mAh pil kapasitesine sahip. Şarjı çok hızlı bitiyor, fakat bunun sebebi her zaman açık ekran özelliği olabilir. Şarj adaptörü bu zamana kadar test ettiğim cihazlar arasında en kullanışsız olanı. Takması ve oturtması zaman alıyor. Verilere göre 20 saatlik pil performansı sunuyor. Pilin tamamen dolması ise 1.5 saat sürüyor.

Tag Heuer Connected Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, şarj adaptörü ve şarj kablosu kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Tag Heuer Connected Kimler İçin Uygun?

Bütçeniz varsa ve akıllı bir saat arıyorsanız Tag Heuer Connected sizler için bir alternatif olabilir. Piyasada birçok akıllı saat mevcut ama siz standartın dışında olan bir akıllı saat kullanmak istiyorsanız satın alabilirsiniz.