Ücretsiz Photoshop Dersleri

Sosyal medya üzerinden aldığım sorularda genellikle nasıl photoshop yaptığımı ya da hangi programı kullandığımı soruyorsunuz. İkinci sorunun cevabı belli Photoshop. Ancak peki ya birinci soruyu nasıl cevaplayabilirim diye düşünürken sizlere Ücretsiz Photoshop Dersleri serisi hazırlama kararı aldım. Bu dersleri hazırlarken anlatımlarımı mümkün oldukça basit seviyede tuttum ki en giriş seviyesideki dostlarımız bile zorlanmadan derslerden faydalanabilsiniz.


Ücretsiz Photoshop Dersleri

Genellikle herkesin çeşitli lensleri, Full Frame Gövdeleri mevcut, fakat hala fotoğraflarınız sizi tatmin etmiyor. Hala o istediğiniz kontrast ve hala o istediğiniz keskinlik ve renk fotoğraflarınızda yok. Canon’dan Nikon’a, Nikon’dan Canon’a geçiyorsunuz yine fark etmiyor. Peki ya ne yapmalı? Cevap: Photoshop !

Günümüzün “Karanlık Odası” olan Photoshop Dünyasına adım atmaya hoşgeldiniz. Bu dünyaya girişinizi kolaylaştırmak için elimden geleni yaptığımı düşünüyorum 🙂

Bu ücretsiz derslerle beraber Photoshop’ta yapılması aslında çok kolay olan fakat pratik çözümler yerine uzun uzun farklı yöntemlerle yapılan aşamalar sizlerin gözünü korkutmuş olabilir.

Gelin sizlerle  fotoğraflarınızı daha keskin, renklerini daha doygun yapmanın yollarını görelim.

Çekimlerde kullandığım Photoshop sürümü ise CS6’dir. Güncel sürümle arasında fazla bir fark yoktur.

Ayrıca bu ücretsiz dersleri beğenir ya da naziçhane sizlere bir şeyler öğretebilirsem, bu kursa katkı sağlamak için çeşitli sosyal medya ortamlarında paylaşmanız beni sevindirecektir.  Bu kursun bir ücreti olmadığı için ne kadar çok kişiye hitap edebilirsek o kadar yararlı olacağını düşünüyorum.

Hali hazırda hazırlamış olduğum Ücretsiz Photoshop Dersleri aşağıdaki gibidir;

1)Photoshop’ta Ufuk Çizgisi Düzeltme
2)Photoshop’ta Action Yapmak
3)Photoshop’ta Fotoğraf Ufaltma
4)Photoshop’ta Sponge Tool Kullanımı ( Bölgesel Renklendirme / Renksizleştirme) 
5)Photoshop’ta Dodge ve Burn Tool Kullanımı
6)Photoshop’ta Keskinlik Arttırma
7)Photoshop’ta Sivilce Nasıl Silinir?
8)Photoshop’ta Renk Doygunluğu Ayarlama
9)Photoshop’ta Renk Filtreleri
10)Photoshop’ta İmza Çerçeve Ekleme
11)Photoshop’ta Kenar Karartma
12)Photoshop’ta Siyah Beyaz Tonlama   
13)Photoshop’ta İmzanızı Brush Yapın

14)Photoshop’ta Diş Beyazlatma

Yukarıda bulamadığınız ve merak ettiğiniz dersleri aşağıdaki yorum kısımına yazarak ders talebinde bulunursanız ayırca mutlu olurum, sizlerden gelen talepler üzerine yeni dersleri vakit buldukta eklemeye çalışacağım.

Beğenmeniz dileği ile.

Mert Gundogdu / Mart 2015