Xiaomi Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Bluetooth Hoparlör İncelemesi ile karşınızdayım. Xiaomi her sektörde adından bahsettirecek ürünlere imza atıyor ama ya peki Xiaomi Bluetooth Hoparlör ‘de bu ürünlerin arasında mı?

Öncelikle kutu açılış ve ön inceleme videomuzla başlayalım:

https://www.youtube.com/watch?v=uNeW0CPy70E

Xiaomi Bluetooth Hoparlör Kutu İçeriği:

Kutumuzun içinden sadece Xiaomi Bluetooth Hoparlör’ün çıktığını söyleyebilirim. Şarj kablosu kutudan çıkmıyor.

Tasarım:

Xiaomi Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Xiaomi Bluetooth Hoparlörün tasarımını gerçekten çok beğendim. Gerek önü, gerek arkası gerekse genel olarak ürünü saran metal kısımın uyumu harika diyebilirim. Ancak bu tarz ürünler genellikle bir yerlere götürülüp müzik dinlenmek amaçlı satın alındığı için bu metal kısımların gerek taşıma sırasında gerekse kullanım sırasında mutlaka çizileceğini düşünüyorum. Bu bakımdan belki bir kılıf uydurabilirsiniz. Ancak metal alanlar çizilmeye çok müsait.

Ürün fotoğrafta da gördüğünüz gibi biraz köşeli. Elinizle sanki eski büyük bir telefon tutuyormuşsunuz hissiyatı veriyor. Aşağıdaki görselde iPhone 7 Plus ile olan boyut karşılaştırmasını görebilirsiniz. Boyut olarak iPhone 7 Plus’tan daha ufak ancak daha kalın olduğunu görüyoruz.

Xiaomi Bluetooth Hoparlör iPhone 7 Plus

 iPhone 7 Plus her ne kadar diğer iPhone modellerine göre çok daha iyi bir hoparlöre sahip olsa da, hiç bir zaman harici bir hoparlör kalitesine ulaşamayacağı aşikar.

 

Xiaomi Bluetooth Hoparlör ‘ün sağ tarafında bir tuş ve şarj girişi bulunuyor. Açma Kapama tuşuna bir kere basınca otomatik olarak bağlantı kuruluyor ve şarkı çalmaya başlıyor. Bu tuşun altında da bir led ışık var bu ışıktan şarj durumunu ve bağlantı durumunu anlayabiliyoruz.

Xiaomi Bluetooth Hoparlör 2 farklı renk seçeneği ile geliyor, bunlar beyaz ve siyah. Beyaz olan versiyonda siyahtaki gibi güzel bir tasarım yok, dümdüz bir hoparlör olarak düşünebilirsiniz.

Pil:

Bluetooth Hoparlörlerin en can alıcı noktalarından biri de kesinlikle pilleri olduğunu söyleyebilirim. Xiaomi Bluetooth Hoparlör  1200mAh piliyle dikkatleri üstüne çekiyor.. Pil performansı Xiaomi tarafından 10 saat olarak belirlenmiş.

Ürünün Kutusundan şarj kablosunun çıkmadığınında altını çizmek istiyorum.

Ses Kalitesi:

Xiaomi Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Ses Kalitesinden önce sizlere bu ürün hakkında yaşadığım bir deneyimi anlatmak istiyorum. Gerçi yazının başındaki videoyu izleyen dostlarımız zaten durumu biliyor ancak buraya da yazalım. Bu ürünle yüksek sesle müzik dinlerken hoparlör hareket ediyor arkadaşlar. Bu hoparlörü sadece yukarıdaki konumda kullanabilirsiniz, bunun dışında yatay dursun, dikey dursun gibi seçenekleriniz yok çünkü yatay konumlandırdığınız zaman yüksek bastan dolayı bulunduğu ortamda titreşim yaratıyor ve çok rahatsız edici bir ses çıkarıyor, dikey koyduğunuz zaman ise kendi etrafında dönüyor.

Şimdi gelelim ses kalitesine, bu hoparlör genellikle yakın fiyatlarından dolayı JBL GO ile kıyaslanıyor. Bu iki ürünü kıyasladığınız zaman JBL GO’nun ses kalitesi ciddi şekilde farklı diyebiliriz. Ancak bu hoparlöründe sesi gayet yeterli bir performans veriyor. Ancak JBL GO kadar temiz ve net bir ses alamıyorsunuz.

 

Sonuç:

Xiaomi Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Fiyat aralığı olarak 80 ila 130TL civarında oynayan bir fiyat bandına sahip olan Xiaomi Bluetooth Hoparlör ‘ü tasarımsal açıdan beğensemde ne yazık ki hem ses kalitesi hem de stabil olmadığından dolayı sizlere önermiyorum.

Bunun yerine JBL GO almayı düşünebilirsiniz. JBL GO hakkında yazdığım incelemeyi ise buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Aynı zamanda JBL GO ile bir kıyaslama videosu hazırladım onu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu ürün hakkında aklınıza takılan tüm sorular ve yorumları aşağıdaki yorumlar bölümünden bana yazabilirsiniz.

Eğer incelemeyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda beğenmeyi ve hatta paylaşmayı unutmayın! 🙂

Mert Gündoğdu – Ağustos 2017