Apple AirPods Pro 2. Nesil İncelemesi

Apple, AirPods Pro 2 modelini tanıttı. AirPods Pro 2 alınır mı? AirPods Pro 2 ses perfomansı nasıl? AirPods Pro 2‘nin özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Apple AirPods Pro 2‘yi satın almak için buraya tıklayın.


Apple AirPods Pro 2 Tasarım

Bir önceki seri ile benzer şekilde parlak beyaz rengiyle geliyor. AirPods Pro 2’yi kaybettiğiniz zaman altında bulunan hoparlörler sayesinde Find My uygulaması aracılığıyla uyarı sesi çıkarmasını sağlayarak bulabiliyoruz. Aynı zamanda pili azaldığı zaman da sesli uyarıda bulunuyor. Kutunun yan kısmında ise taşıma ipi için bir alan mevcut.

Apple AirPods Pro 2 Teknik Özellikler

Önceki seride sadece H1 chipseti mevcutken, yeni seride H2 chipseti bulunuyor, şarj kutusunda ise U1 chipseti ile geliyor. IPX4 sertifikasına sahip olan AirPods Pro 2, su sıçramalarına karşı dayanıklı. AirPods Pro 2, dedikoduların aksine yine klasik tasarım diliyle piyasaya çıkmış olsa da, kulaklıkların üzerinde artık bir deri algılama sensörü bulunuyor. Bu sensör, kulaklığı masaya koyduğunuzda bunu algılayarak, ANC’yi devre dışı bırakıyor ve müziği durduruyor, böylelikle pil optimizasyonu sağlıyor. Bir diğer yenilik ise, artık ses açma ve kısma işlemlerini kulaklık üzerinde parmağımızı kaydırarak yapabiliyoruz.

AirPods Pro 2, Bluetooth 5.3 teknolojisini bizlere sunuyor. Ayrıca SBC ve AAC kodeklerini de destekliyor. Fakat Android cihazlarda sadece AAC kodek desteği mevcut. AirPods Pro 2’nin şarj kutusu lightning ile şarj oluyor. Arkasında klasik tuş mevcut, aynı zamanda Magsafe ve kablosuz şarj imkanını da bizlere sunuyor. Bunların yanında Audio Sharing uygulaması aracılığıyla farklı bir Apple kulaklığa şarkı gönderilebiliyorsunuz.

Apple AirPods Pro 2 Ergonomi Ve Kullanım

Kulakçıkların tam oturup oturmadığını uygulama üzerinden test edebiliyorsunuz ancak sadece ios işletim sisteminde çalışıyor, android işletim sisteminde bu testi yapmak mümkün değil. Android kullanıcısı olarak bu kulaklığı alırsanız sadece standart olarak kullanabiliyorsunuz çünkü uygulama indirip detayları değiştirmek mümkün değil. O yüzden android kullanıcılarının almasını önermiyorum.

Kullanım

  • 1 Tıklama: Durdur/Başlat/Çağrıyı Kabul Et.
  • 2 Tıklama: Sonraki Şarkı.
  • 3 Tıklama: Önceki Şarkı.
  • Tıkla ve Basılı Tut: ANC Ayarları/Adaptif Şeffaflık Modu
  • Yukarı Aşağı Kaydır: Ses Yükseltme/Ses Alçaltma
  • Otomatik durdur başlat mevcut.

Uygulama

Ayrı bir uygulaması bulunmuyor, ayarlar kısmına girince Airpods Pro bölümü geliyor. Buradan pil durumunu görebiliyor, gürültü engelleme ve şeffaflık modlarını değiştirebiliyor, sağ ve sol kulaklık ile neler yapabileceğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca kulaklık ucu testini yapabiliyor ve diğer ayarları buradan değiştirebiliyorsunuz. Bunun yanında bildirim merkezine girdiğinizde, orada bulunan kulaklık kısmının üstüne tıkladığınız zaman gürültü engelleme ayarları ve uzamsal ses ayarlarını aktif hale getirebiliyorsunuz.

Apple AirPods Pro 2 Ses Perfomansı

AirPods Pro 2’de dahili ekolayzer ayarı bulunmuyor fakat kendi içerisinde H2 chipsetten gücünü alarak sürekli aktif olarak çalışan bir adaptif ekolayzer mevcut. Kurulumu yaparken kişiye özel uzamsal ses ayarını da yapıyorsunuz, yüzünüzü ve kulaklarınızı ayrı ayrı taratarak size özel bir ses deneyimi sunmasını sağlıyorsunuz. Bu özellik Sony 360 Relality Audio‘ya çok benziyor. Ayrıca bu özellik, facetime konuşmalarında ve özel olarak kayıt edilen içeriklerde kullanılabiliyor. ANC ise 20 – 30 dB civarındaki dış sesleri yok edebiliyor.

Apple AirPods Pro 2 Pil Performansı

AirPods Pro 2, kablosuz şarj, Magsafe, Apple watch şarj kablosu veya lightgning kablo ile şarj oluyor. ANC açıkken Apple’ın verilerine göre 6 saat olduğu söylense de, 5 saat 45 dakika pil performansı mevcut.

Apple AirPods Pro 2 Kutu İçeriği

Ürünün kendisi, Type-C’den Lightning’e şarj kablosu, XsSM ve L olmak üzere 4 boy kulakçık silikonu kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Apple AirPods Pro 2 Kimler İçin Uygun?

AirPods Pro 2, Apple eko sisteminde olan kullanıcılar ve iyi bir izolasyon ve ANC isteyen kullanıcılar için uygun bir kulaklık.

Yılmaz Tokatlı

Editör | yilmaztokatli.com/link

Bir cevap yazın