DJI Mic Yaka Mikrofonu İncelemesi

DJI Mic Yaka Mikrofonu’nun özellikleri neler? DJI Mic Yaka Mikrofonu alınır mı? DJI Mic Yaka Mikrofonu’nun nasıl bir ses performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

DJI Mic Yaka Mikrofonu’nu satın almak için buraya tıklayın.


Drone denildiği zaman akıllara gelen DJI, yepyeni bir ürün çıkardı ve bu ürün bir mikrofon. Bu mikrofonun piyasadaki rakiplere göre zekice düşünülmüş noktaları var. Bu incelemede size detaylardan bahsedeceğim.

DJI Mic yaka mikrofonu 261 gram ağırlığa sahip. 250 metre’ye kadar ses iletimi sağlayan yaka mikrofonunun alıcısının üzerinde dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu dokunmatik ekran ile beraber kullanım çok kolaylaşıyor. Kayıt işlemine başlayınca alıcılar titreşim ile geri bildirimde bulunuyor, ayrıca gövde üzerinden kayıt başlatılabiliyor. DJI Mic yaka mikrofonu, mono, alıcı kazancı, kulaklık sesi, verici ayarları ve standart ayarlar menüsüne sahip. Bu menü aracılığı ile Low Cut-6 güvenli kanal kaydı, titreşimi açıp kapatma, led ışığın gücünü düşürme gibi ayarlar da yapılabiliyor.

DJI Mic Yaka Mikrofonu Pil Performansı

DJI Mic yaka mikrofonu alıcıda ve vericilerde 320 mAh pil kapasitesi ile geliyor. Alıcı 5 saat pil ömrü sunarken, vericiler ise 5,5 saat pil ömrü sunuyor. Ayrıca hem alıcı, hem de vericiler 70 dakikada tamamen şarj olabiliyor. DJI Mic yaka mikrofonunun şarj kutusunda ise 2600 mAh pil kapasitesi mevcut. Bu şarj kutusu hem alıcıyı, hem de vericileri ortalama olarak 1.5 kez şarj edebilme imkanı sunuyor. Şarj kutusunun tamamen dolması ise 2 saat 40 dakika sürüyor. Bunların yanında şarj kutusu dokunmatik OLED ekran ile geliyor. Pil durumunu kutu üzerinde bulunan 4 adet led aracılığı ile takip etme imkanı da bizlere sunulmuş.

DJI Mic Yaka Mikrofonu Kutu İçeriği

2 adet verici, 1 adet alıcı, şarj kutusu, Type-C adaptör, Lightning adaptör, 3.5mm’den 3.5mm’ye TRS kablo, 2 adet rüzgar filtresi, Type-C’den Type-A’ya şarj kablosu ve taşıma çantası kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.