ELAC Debut CONNEX Adsum Aktif Hoparlör İncelemesi

ELAC Debut CONNEX Hoparlör’ün Ses Performansı Nasıl? ELAC Debut CONNEX Hoparlör’ün Özellikleri Neler? ELAC Debut CONNEX Hoparlör Alınır Mı?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

ELAC Debut CONNEX Hoparlör’ü satın almak için buraya tıklayın.


ELAC ve moda markası ADSUM işbirliğiyle, Debut ConneX kitaplık hoparlörler için özel tasarlanan bir sürüm. Bu işbirliği ELAC’ın ses mükemmelliğine olan bağlılığını ve ADSUM’un özgün estetiğini mükemmel bir şekilde birleştirmeyi amaçlamış.

ELAC Debut CONNEX Hoparlör Teknik Özellikler

Debut ConneX, güçlü bir dahili amplifikatörle donatılmış, USB Ses, HDMI eARC, Bluetooth AptX, Phono Preamp, Analog ve Optik Girişler gibi bağlantı seçenekleriyle yüksek kaliteli sesi esnek bağlantı seçenekleriyle sunuyor. Debut ConneX, Elac’ın özel XBass geliştiricisini içeriyor, böylece daha iyi bir genel bas performansı sağlıyor. Daha iyi alt frekans uzantısı ve havalandırma gürültüsünü en aza indirmek için, DCB41 üzerindeki bas refleks portu, “S” konfigürasyonunda arka tarafa yönlendirilmiş.

HDMI ARC desteği sayesinde uyumlu televizyonunuzun HDMI ARC çıkışını Debut ConneX hoparlörlere bağlayarak ses düzeyini televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Pikap desteği sayesinde Debut ConneX hoparlörlere hemen hemen her pikap’ı bağlayabilirsiniz. Debut ConneX, kullanılmadığı durumlarda 15 dakika sonra bekleme moduna geçiyor. Cihazı uyandırmak için ses düğmesini veya döndürme düğmesini çevirmek ve uzaktan kumandadaki güç düğmesine basmak gerekiyor.

Debut ConneX, XBass özelliği ile düşük frekans performansını artırmayı amaçlıyor. Bu özellik ile dolgun bir ses sağlıyor. Yüksek ses seviyesinde, bozulmadan güzel bir müzik deneyimini bizlere yaşatıyor. Bu küçük boyutuna göre performansının gayet iyi olduğunu söylemek mümkün. Yüksek seste dinlerken XBass’ı 2. moda alırsanız, seste çok az bir bozulma olabiliyor. Vokal ağırlıklı şarkılarda 2. modun uygun olduğunu söyleyebilirim. EDM, Pop vb. gibi şarkılarda ise 1. mod daha iyi olabilir.

Debut ConneX’in içerisinde 2 adet 50 watt’lık D sınıfı amfi bulunuyor. Daha az enerji tüketerek daha kaliteli ses verebiliyor. Üst tarafta yumuşak kubbeli tweeter, alt tarafta ise Polipropilen Subwoofer bulunuyor. Ayrıca 50Hz – 25,000Hz frekans aralığı sağlıyor. Stereo dağılımı ve sahne derinliği de yeterli seviyede. Boyutundan beklenmeyecek seviyede bir ses yüksekliği ve tok ses sağlıyor.

ELAC Debut CONNEX Hoparlör Kutu İçeriği

Hoparlörlerin kendisi, uzaktan kumanda, güç kablosu, standlar, HDMI kablosu, beyaz ses kablosu (3.5 metre civarında), hoparlörlerin altına yapıştırabileceğiniz koruyucular kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.