EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası İncelemesi

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası alınır mı? EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası’nın özellikleri neler? EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası bizlere neler sunuyor?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası’nı satın almak için buraya tıklayın.


Akıllı ev teknolojileri geliştikçe yeni markalar da ülkemize gelmeye devam ediyor. Bu incelemede, Türkiye pazarına çeşitli güvenlik kameralarıyla giriş yapan ezviz markasının üretmiş olduğu Ezviz C6‘yı inceliyorum.

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası Özellikleri

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası, 1/3 Progressive Scan CMOS sensör ve 2K+ (2560×1440) Ultra HD çözünürlüğe sahip, ayrıca 4 mm görüş açısı ve F1.6 diyafram değeri bulunan kamera 25 fps görüntü sağlayabiliyor. 4x zoom yapabilen kemaranın, akıllı takip sistemi de mevcut. Aynı zamanda H.264 ve H.265 kodeklerini de destekliyor.

360 derece panoramik çekim yapabilen EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası, hareket dedektörü sayesinde bir hareket algıladığında bu hareketi hem takip edebiliyor, hem de bize bildirim gönderebiliyor. Hareket algılama özelliğinin yanında ses algılama özelliği de bulunan kamera, ortam içerisinde ani olarak ses seviyesi yükseldiğinde bunu algılayıp, bildirim gönderebiliyor. Bunun yanında evcil hayvan tespit etme özelliği de bulunan kameranın gece modu özelliği de bulunuyor. Bağlantı kısmına baktığımızda ise EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası, 2.4 GHz ve 5 GHz bant genişliklerine sahip.

Klasik bir güvenlik kamerası tasarımına sahip olan EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerasını isterseniz tavana sabitleyebilir, isterseniz de herhangi bir masa üzerine konumlandırabilirsiniz. EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası, 353 derece sağa sola ve 133 derece aşağı yukarı hareket edebilen lensi ile geniş bir görüş açısı sağlıyor. Aynı zamanda kameranın aktif olduğunu anlayabildiğiniz mavi renkte yanan bir led ışık mevcut. Dilerseniz bu ışığı uygulama üzerinden kapatabiliyorsunuz.

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerasının arka tarafında Ethernet kablo girişi ve Micro USB güç girişi bulunuyor. Ayrıca kameranın arkasında bulunan hoparlör ve kameranın yanında ise mikrofon mevcut. Böylelikle kamera aracılığıyla uygulama üzerinden 2 yönlü konuşma imkanının yanında kameranın olduğu odayı dinleme imkanı da bulunuyor. Burada 2 adet gürültü engelleme özelliği bulunan mikrofon olduğunu belirmekte fayda var, bu mikrofonlar 10 metre’den ses alabiliyor.

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerasının gizlilik modu mevcut. Bu modu açtığınız zaman kamera devre dışı kalıyor. Gizlilik modunu aktif ettiğinizde ortaya çıkan bölümde Micro SD Kart girişi ve reset tuşu bulunuyor. Yedekleme bölümüne geldiğimizde ise Micro SD Kart (256 GB’a kadar) ve Bulut Depolama seçenekleri bizlere sunulmuş.

EZVIZ C6 Akıllı Ev Güvenlik Kamerası Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, Micro USB’den Type-A’ya kablo, güç adaptörü, tavan adaptörü, vida ve dübel seti kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.