Hotel Caeli & Caeli Winery Yorum & Deneyimlerim 2024

Hotel Caeli & Caeli Winery Yorum & Deneyimlerim 2024
Hotel Caeli

Sizlerle bu yazımda Hotel Caeli Hakkındaki yorumlarımı ve deneyimlerimi paylaşacağım.  Bu yazı; Kahvaltı, Öğlen, Akşam Yemeği, Konaklama, Elektrikli Otomobil deneyimleri, SPA ve Yemek menü fiyatlarını içermektedir. Caeli yıllardan beri gitmek istediğimiz bir bağ & oteldi. Beklentimiz çok yüksekti. Türkiye’de küçük bir Toscana olarak hayalimizde yer etmişti ancak ne yazık ki beklentim ve vaad edilen yüksek bir kalite olduğu için buna göre değerlendirmem gerekti.

Hotel Caeli

🔵Konaklama: Muhteşem bir oda, kusursuz. Işıklandırma kullanılan malzemeler, odadaki Loccitane marka duş jelleri vs hoş düşünülmüş. Teknolojik bir oda. Önemli detaylar. Yastık menüsü bile vardı. Yatak çok rahat, ufak bir balkonu da bulunuyor.Şarap ve Meyve tabağı ikramları ince bir jestti.

Hotel Caeli

🔵Sanat & Şaraphane Turu & Şarap Tadımı: Sanat turu haricindeki Şaraphane ve Şarap Tadımı güzeldi. Sanat turu çok hızlı bir şekilde ordan oraya geçti bu kadar yatırım yapılan eserlere aynı özende bir anlatım olabilirdi. Şarap tadımında 5 farklı şarap deneyimi yaşadık. Güzeldi.

🔵SPA: deneyimlemedik, içini gezdik, 700m2 muhteşem bir tesis. Her şey düşünülmüş. Fiyatlar yüksek tabii. Bali Masajı 60 dk 180€ Hamam Kese köpük 30dk 120€ gibi. ( Nisan 2024)

Hotel Caeli

🔵Yemekler & Servis: QR menülerin fotolarını ekledim. Kullanılan tüm servis/sunum ekipmanları çok kaliteliydi.

Hotel Caeli

🔵Kahvaltı: Muhteşem bir kahvaltı. tek eksik kuş sütü. Malzemelerin hepsi kaliteli. Hem sıcak hem soğuk bir sürü çeşit bulunuyor. Bu oteldeki en iyi yemek deneyimim kahvaltı öğünüydü. Servis çok iyiydi.

Hotel Caeli

🔵Öğlen Yemeği: Pizza ve salata tercih ettik. Kullanılan malzeme kalitesi yine gayet iyi. Ancak pizza ne yazık ki çıtır çıtır değil, yumuşak bir hamura sahipti. Her ne kadar malzeme iyi olsa da pizzayi pizza yapan çıtırlığı olduğu için ne yazık ki tatmin olmadım. Salata güzeldi.

Screenshot

🔵Akşam Yemeği:

➡️Şefin ikramlarıyla başlıyor. 3’lü meze tabağı, zeytinyağı servisi ve özel bir atıştırmalık. Hepsi iyiydi. En beğendim meze tabağında ortada bulunan “Keppe Mezesi” oldu. ➡️Peynir Tabağını sipariş ederken Türk Peynir Tabağı talep etmemize rağmen, menüden kaldırıldığını sadece Peynir Tabağının servis edildiğini belirttiler. Halbuki online menüde bulunan bir tabaktı. Peynirlerin kalitesi üst düzeydi. Daha çok gövdeli kırmızılarla gidecek bir tabak. Ancak çalışanlar her ne kadar çok ilgili ve olumlu yaklaşsalar da bilgi konusunda biraz zayıflar. Bu seviye bir işletmede bunların olması ne yazık ki üzücü. Peynirlerin ne olduğunu sorduğumuz zaman bazılarını hatalı ve yanlış söylendi. Biliyorum çok ince detaylar ama yorumumum başında dediğim gibi beklentim yüksek bir tesis burası.

Hotel Caeli

➡️Pancar Carpaccio Salata: gayet güzeldi beğendik. Sunum, malzeme kalitesi vs. gayet iyi.

Hotel Caeli

➡️Mücver klasik mücver formunda değil farklı bir yorum getirilmişi. tadı güzel.

Hotel Caeli

➡️Ahtapot: Hindistan cevizi sütü sosu yakışmış. Ancak ahtapotu tek zeytinyağı ile yediğiniz zaman o beklediğim kusursuz ahtapot tadını alamadım. Kötü diyemem, iyi de diyemem.

Hotel Caeli

➡️Deniz Tarağı: Ne yazık ki hiç beğenmedik. Deniz tarağı formunda değildi. yedikten sonra ağızda ciddi bir acı tad bırakıyordu. Rica ettik, kırmadılar bir de sossuz olarak tekrar servis ettiler ancak onda da aynı problem vardı.

Hotel Caeli

➡️Lavantalı Crem Brulee: üzerindeki donuk orman meyveleri haricinde çok çok iyi bir kıvamı vardı. Çok beğendik. Genel olarak öğlen ve akşam yemekleri konusunda ne yazık ki beklentimin çok altında kaldı. Servis konusunda çalışanlar çok iyi niyetliler, yardımcı olmaya çalışıyorlar ancak profesyonellik konusunda daha gidilmesi gereken bir mesafe var.

Hotel Caeli

🔋Gelelim otomobil şarj konusunda, bu denli üst segmente hitap eden bir otelde 1 adet 22kw şarj aleti var. (Zes) Önceden rez yapabilirsiniz. Otomobilin şarjının tamamen dolması neredeyse 4-5 saat sürüyor. Bize sarj sırası 17:00 civarında geldi ve 23:30’da şarjım tamamen dolmuştu. Aynı anda 3 elektrikli araç gelirse 3. anca gece şarj edebilir 🙂 Bu arada kendi kablonuzu getirmeniz lazım. 3* verme sebebim bu kaliteyi vaad eden bir otelde her şeyin kusursuz bir şekilde olmasını beklemem. Buraya geliyorsam bu deneyimi yaşamak için geliyorum. O yüzden bunu da bana eksiksiz bir şekilde sunması gerekiyor.