Huawei FreeBuds Pro 2 İnceleme

Huawei’nin kulaklık ürün gamına baktığımız zaman neredeyse her fiyat segmentine uygun bir kulaklığı olduğunu görüyoruz. Bu sefer ise Huawei’nin üst segmentteki temsilcisi Freebuds Pro 2‘yi inceleyeceğim. Huawei Freebuds Pro 2 alınır mı? Huawei Freebuds Pro 2 ses performansı nasıl? Huawei Freebuds Pro 2’nin özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei Freebuds Pro 2‘yi satın almak için buraya tıklayın.


Huawei Freebuds Pro 2 Tasarım

Huawei Freebuds Pro 2, birinci nesilde olduğu gibi, ikinci nesilde de, yine dikdörtgen bir tasarıma sahip, ancak önceki nesile göre daha ufak ve daha hafif. Freebuds Pro 2, Beyaz, Mavi ve Gümüş olmak üzere 3 renk seçeneği ile bizlere sunulmuş.

Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2 Teknik Özellikler

Huawei Freebuds Pro 2’nin her birini ayrı ayrı kullanabiliyoruz. Bluetooth 5.2 teknolojisini barındıran kulaklığın, düşük gecikme modu da bulunuyor. Ayrıca kulaklıkta çift cihaz bağlantısı da destekleniyor. 3 mikrofonlu Aktif Gürültü Engelleme sistemine sahip olan kulaklık, bir önceki modele kıyasla, ortalama ANC derinliğini %15 arttırıyor. ANC tarafında ultra, genel, sıcak ve dinamik olmak üzere 4 farklı moda sahip. Tren uğultusu gibi düşük frekans seslerde, gayet iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca bünyesinde kemik iletimi de mevcut. Aynı zamanda 4 farklı mikrofon ile Çağrı Gürültü Engelleme özelliğine de sahip olan kulaklığın her biri 6.1 gram, şarj kutusu ise 52 gram ağırlığında. Kulaklıkların her biri 55 mAh, şarj kutusu ise 580 mAh batarya kapasitesine sahip. IP54 sertifikası bulunan kulaklık, su sıçramalarına karşı dayanıklı, ayrıca kulağınızdan çıkardığınızda sensörler aracılığıyla çalan müzik otomatik olarak duruyor. Kulaklığın ayarlarını yapabileceğiniz, HUAWEI AI Life adında, Android ve iOS cihazlarla uyumlu bir uygulaması da mevcut.

Huawei Freebuds Pro 2 Ses Performansı

Freebuds Pro 2 modelinde, Huawei’nin, Fransız hifi markası Devialent ile işbirliği mevcut. LDAC, AAC ve SBC kodeklerini destekleyen kulaklığın, gerçek zamanlı Adaptif EQ sistemi de mevcut. 11 mm dört mıknatıslı dinamik sürücü, önceki modele kıyasla aktarım gücünü %30 arttırarak, bass sesleri 14 Hz seviyesinde aktarıyor. Yüksek çözünürlüklü ses desteğine sahip bir kaynak cihazınız varsa (HWA veya LDAC kodekleri), 24 bit, 96 kHz ve 990 kb/s‘ye kadar müzik imkanı sunuyor. Gayet temiz ses veren Freebuds Pro 2, sahne derinliği konusunda da gayet iyi olsa da yüksek frekanslardaki sesin keskinliği biraz daha iyi olabilirdi.

Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2 Pil Performansı

10 dakika şarj ile 2 saat kullanım imkanı sunan Freebuds Pro 2‘nin hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği mevcut. ANC aktif edildiğinde 4 saat, ANC kapatıldığında ise 6.5 saat pil ömrü sunan Freebuds Pro 2, şarj kutusu ile birlikte, ANC aktif edildiğinde 18 saat, ANC kapatıldığında ise 30 saat pil ömrü sunuyor.

Freebuds Pro 2 Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, Type-C kablo ve 3 farklı boyutta kulakçık uçları bizleri karşılıyor.