Defunc True Talk İnceleme

Defunc bir İsveç markası, daha önce Defunc True Music modelini incelemiştim, bu sefer ise Defunc True Talk konuğum. Defunc True Talk alınır mı? Defunc True Talk ses perfomansı nasıl? Defunc True Talk’un özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Defunc True Talk‘u satın almak için buraya tıklayın.


Defunc True Talk Tasarım

Defunc‘ın diğer modellerinde olduğu gibi True Talk‘ta da 5 farklı renk seçeneği mevcut. Ayrıca Dünya’da ki tek MultiTip tasarıma sahip. Bu tasarım sayesinde, kulağınızda, silikon uçlu kulaklıklardaki gibi bir baskı oluşmuyor, hem de AirPods‘ta olduğu gibi izolasyon problemi yok. Silikon uçlar çıkartılarak yıkanabiliyor. Gün boyu kullansanız bile, asla kulağınızı acıtmıyor. Şarj kutusu mat renk ve hissiyatı çok güzel, kutu üzerinde 4 kademeli şekilde pilin ne kadar kaldığını gösteren led ışıklar bulunuyor ve kutunun alt tarafında bulunan Tip-C girişten kablo ile şarj oluyor. Tasarım olarak Apple AirPods 1‘in kutusundan biraz daha geniş, çok hafif ve rahat taşınabiliyor.

Defunc True Talk

True Talk Teknik Özellikler

13 mm ses sürücülerine sahip olan Defunc True Talk, IPX4 sertifikasına da sahip, su sıçramaları ve tere karşı dayanıklı yapıda bizlere sunulmuş. Bluetooth 5.2 teknolojisini barındıran kulaklıkların her birini ayrı ayrı kullanma şansına da sahibiz. Ayrıca kulaklıklarda ses gecikmesi yok.

True Talk Ses Performansı

True Talk, kulaklıkla her ortamda konuşmak isteyenler için kemikten ses iletim teknolojisi ile üretilmiş, en kalabalık ve gürültülü ortamlarda bile sesinizi karşı tarafa en temiz netlikte ileten eşsiz bir kulaklık. ENC (Envoiremental Noise Cancellation) özelliği ile çevreden gelen seslerden etkilenmeden konuşabilir, en kalabalık ortamlarda keyifle çalışabilirsiniz. Bunu kemik iletim teknolojisi sayesinde yapabiliyor ve böylelikle geleneksel kulaklıklardaki arka plan sesleri, rüzgar sesi ve diğer tüm gürültüler engellenerek sadece konuşma sesi iletiliyor. Metro, otobüs, konser gibi gürültülü ortamlarda ve dış mekanda rüzgar sesi gibi seslerden etkilenmeden dilediğiniz her yerde mükemmel netlikte konuşmanın tadını çıkarın. Bass konusunda dolgun olan kulaklığın, ses yüksekliği güzel, seste hafif bir boğukluk var ancak EDM, Pop veya House müzik dinliyorsanız, bu durum sizler için sorun olmayacaktır.

Defunc True Talk

True Talk Pil Performansı

Şarj kutusunun tamamen dolması 30 dakika sürüyor. Kulaklıklar 5 saat pil ömrü sunsa da, kutusu ile birlikte 20 saat pil ömrüne ulaşabildiğiniz kulaklığın, hızlı şarj veya kablosuz şarj özelliği ise bulunmuyor.

True Talk Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, şarj kutusu, Tip-C’den Tip-A‘ya kısa bir şarj kablosu, ve toplamda 3 farklı boyutta kulakçık kanadı bizleri karşılıyor.