JBL Clip 3 Bluetooth Hoparlör İnceleme

JBL Clip 3

JBL Clip 3 Bluetooth Hoparlör İncelemesi ile karşınızdayım.

JBl Clip 3 adından da anlaşılacağı üzere üzerinde bir clips ile beraber geliyor. Bu clips sayesinde bisikletinize, çantanıza ya da aklınıza gelebilecek çoğu yere asılabiliyor. Bu yüzden özellikle bir yerlere asabileceğiniz bir bluetooth hoparlör arıyorsanız JBL Clip 3 sizin için doğru tercih olabilir. Masa üstünde durmasını istediğiniz ya da bir yere asmak istemediğiniz bir bluetooth hoparlör arıyorsanız da size önerim JBL Go 2 olacaktır. JBL Go 2 incelemesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Bu incelemede neler var?

 • ✅Kutu Açılışı
 • ✅Gövde Yapısı
 • ✅Pil Performans
 • ✅Bağlantı Nasıl Kurulur?
 • ✅Ses Performansı
 • ✅Bağlantı Seçenekleri
 • ✅Mikrofon Performansı
 • ✅Fiyat

Tasarım & Gövde Yapısı:

JBl Clip 3 aynı tüm Clip ailesi gibi yuvarlak bir tasarıma sahip. Clip 2 ile kıyaslandığı zaman artık clips mekanizması çok daha sağlam bir hale getirilmiş diyebiliriz. Hali hazırda bisiklet sürerken kullandığım Clip 2 modelinin clipsinin bozulması da gerçekten üzücü. JBL burada son kullanıcı yorumlarını dikkate alarak burada bir değişime gitmiş diyebiliriz.

Clip 2’yi kullanırken sevmediğim bir diğer özellik ise tuşların cihazın alt kısmında kalması ve bundan dolayı hangi tuşa basacağınızı bulana kadar bir vakit geçmesiydi. JBL burada ses kısma, yükseltme ve durdurup başlatma tuşlarını hoparlörün ön tarafına almış. Böylelikle kullanım kolaylığı arttırılmış.

Clip 2 ile olan bir diğer fark ise artık Clip 2 de olduğu gibi bir aux kablosu bize sunulmuyor. Böylelikle eğer JBl Clip 3’ü kablolu olarak kullanmak isterseniz yanınızda kablonuz olması gerekiyor. Bunun da bir sebebi artık telefonlardan 3.5’luk kulaklık girişinin yavaş yavaş kaldırılıyor olması diye düşünüyorum.

JBL Clip 3 ‘sağ tarafında iki adet giriş bulunuyor. Bunların bir tanesi AUX Kablo girişi diğeri ise Mini USB ile şarj etme girişi. Kutu içerisinden bir adet mini USB şarj kablosu çıkıyor ancak USB’yi Prize çeviren adaptör kutu içerisinden çıkmıyor. Bu giriş alanı JBL Clip 3 bir kapak ile korunuyor. bunun sebebi ise JBL Clip 3’ün su geçirmiyor oluşu diyebiliriz.

JBL Clip 3 on farklı renk seçeneği ile geliyor.

JBl Clip 3 Kullanım:

JBl Clip 3’ün kullanımı gerçekten çok basit. JBL Go’nun üstünde beş adet tuş var.

Gövdenin üstünde;

 • Ses Kısma
 • Şarkı Durdurup Başlatma
 • Ses Yükseltm

Gövdenin Yan Tarafında;

 • Açma / Kapama
 • Bluetooth Bağlantı Tuşu

JBl Clip 3‘ü açtıktan sonra, ilk iş olarak eşleştirme yapmamız gerekiyor. JBL Go ‘yu açtığınız zaman ürünün önündeki mavi led ışık yanmaya başlıyor. Bunun için Bluetooth Logosu olan tuşa basıyoruz ve telefonumuz ya da bilgisayarımızın Bluetooth Kısmına gidiyoruz ve JBl Clip 3 yazısının üstüne tıklayıp eşleştirmeyi gerçekleştiriyoruz.

JBl Clip 3 Pil Performansı:

JBl Clip 3 1000mAh pilleriyle bizlere sunuldu. Pil performansı JBL tarafından 10 saat olarak belirlenmiş ancak bu süre yüksek seste müzik dinlendiği zaman düşüyor.Ancak orta seviye seslerde kullanırsanız gerçekten hatrı sayılır bir zaman ürün sizleri müziksiz bırakmıyor.

Ürünün Kutusundan turuncu renkte bir micro USB kablo ile çıkıyor. Bu kablo ile standart bir iPhone prizine takıp şarj edebilirsiniz. Bunun dışında eğer kablonuzu kaybederseniz Samsung, Asus gibi micro USB kablo kullanan telefonların kablolarıyla da şarj edebilirsiniz ancak siz yinede şarj etmeden 5V 0,5A’lık bir kablo olması gerektiğini unutmayın.

JBL Go 2’nin pili üç buçuk saatte dolduğunu söylemekte de fayda var.

Bu ürün hakkında merak ettiğiniz detayları aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Mert Gündoğdu – Ağustos 2018