JBL Wave 100 TWS İnceleme

JBL Wave 100, giriş seviyesi uygun fiyatlı kablosuz bir kulaklık. JBL olması gereken klasik özellikleri bu kulaklıkta toplamış. Toplamda 20 saatlik pil ömrü ve fiyatına göre gayet güzel bir ses performansı ile bizlere sunulmuş. JBL Wave 100 alınır mı? JBL Wave 100 ses performansı nasıl? JBL Wave 100’ün özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

JBL Wave 100’ü satın almak için buraya tıklayın.


JBL Wave 100 Tasarım

JBL Wave 100 daha önce görülmemiş bir tasarım‘a sahip. Cihazın herhangi bir kapağı bulunmuyor, kulaklıkları doğrudan kutusundan alabilmek mümkün, dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece ise kulaklıklar düşmüyor, mıknatısları gayet sağlam.

JBL Wave 100 Teknik Özellikler

Suya veya toza karşı dayanıklılığı bulunmayan kulaklıkların her biri 5.1 gram, kutusu ise 36 gram ağırlığa sahip. Siyah, Mavi, Mor ve Krem olmak üzere 4 renk seçeneği ile bizlere sunulan kulaklıkların, dokunmatik tuşları yok, fiziksel tuşlar mevcut.

Tuşların Fonksiyonları

  • Tek Tıklama: Durdur – Başlat / Gelen Çağrıyı Kabul Et
  • Basılı Tutma: Görüşme sırasında mikrofonu sessize alıyor. / Akıllı Asistanları devreye sokuyor.
  • 2 Kere Tıklama: Bir Sonraki Şarkı.
  • 3 Kere Tıklama: Bir Önceki Şarkı.
  • Ses Kısma / Ses Yükseltme mevcut değil.

Bağlantı kısmına geldiğimizde ise Bluetooth 5.0 ile gelen JBL Wave 100’de çift cihaz desteği bulunmuyor. 8 mm ses sürücülerine sahip olan kulaklık, bass performansı konusunda iyi, sesi en son seviyeye yükselttiğinizde ise nadir de olsa seste patlama söz konusu olabiliyor. İzolasyonu orta seviye olan kulaklık, sesi gayet iyi ve temiz şekilde veriyor. Stereo dağılımının da iyi olduğunu söylemek mümkün.

JBL Wave 100 Pil Performansı

Kulaklıkların her biri 45 mAh, kutusu ise 550 mAh pil kapasitesine sahip olan JBL Wave 100, Type-C üzerinden şarj oluyor. Kulaklıklar 5 saat kullanım ömrü sunarken, kutusu ile birlikte 15 saat kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca kutu üzerinde bulunan led ışık sayesinde, şarj durumunu takip edebilirsiniz.

JBL Wave 100 Kutu içeriği

Cihazın kendisi, Type-C şarj kablosu ve 3 boy silikon kulakçık.