Logitech Z407 Bluetooth Ses Sistemi İncelemesi

Logitech Z407 2+1 Bluetooth Ses Sistemi’nin Ses Performansı Nasıl? Logitech Z407 2+1 Bluetooth Ses Sistemi’nin Özellikleri Neler? Logitech Z407 2+1 Bluetooth Ses Sistemi Alınır Mı?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Logitech Z407 2+1 Bluetooth Ses Sistemi’ni satın almak için buraya tıklayın.


Logitech Z407 Teknik Özellikler

Dikey ve yatay konumlandırabildiğimiz Logitech Z407 şık bir tasarıma sahip. 2.3 inç boyutunda 10 watt sürücülere sahip hoparlörleri ve 5 inç boyutunda 20 watt‘lık sürücüye sahip subwoofer‘ı toplamda 40 watt güce sahip. Logitech Z407, bizlere toplamda 80 watt ses gücü sunuyor. Bluetooth bağlantısı sayesinde standartın dışında bir deneyim sunan ses sisteminin aynı zamanda, Mikro USB ve 3.5 mm jak girişi de bulunuyor. Bluetooth bağlantısı 20 metre‘ye kadar kullanım imkanı sunuyor.

Logitech Z407 ile birlikte gelen, tekerlek görünümüne sahip kontrol tuşu tamamen kablosuz ve uzaktan kumanda görevi görüyor. 2 adet AA pil ile ortalama bir kullanımda 12 ay çalışabiliyor. 20 metre‘ye kadar mesafeden de kullanabildiğimiz bu cihaz, arkasında bulunan 2 adet tuş sayesinde USB ve AUX girişleri arasında geçiş yapmamıza imkan tanırken, sol tarafında bulunan tuşu kullanarak Bluetooth moduna geçiş yapabiliyoruz. Aynı zamanda üzerinde, her kaynağa göre farklı renk yanan ledler mevcut, Mavi renk Bluetooth bağlantıyı, Pembe renk Aux bağlantıyı, Beyaz renk ise USB bağlantıyı temsil ediyor. Bu kontrol cihazı aynı zamanda sesi açıp kısmamıza ve 2 saniye basılı tuttuktan sonra bass ayarını yapmamıza da imkan tanıyor. Kontrol cihazının arkasında bulunan iki tuşa aynı anda 8 saniye boyunca basılı tutarak resetleme işlemini de gerçekleştirebiliyoruz.

Kontrol Tuşu’nun Fonksiyonları

  • 1 kere basınca – Durdur & Başlat.
  • 2 kere basınca – Bir sonraki şarkı.
  • 3 kere basınca – Bir önceki şarkı.
  • Sağa çevir – Ses yükselt.
  • Sola çevir – Ses alçalt.

Subwoofer’ın arkasında mikro usb giriş mevcut, bunun sebebi ise içinde bir DAC olması. Bilgisayara mikro usb üzerinden bağlayabiliyorsunuz fakat kutunun içinden mikro usb kablo çıkmıyor. Harici bir ses kartı olmayan bilgisayarlar için Subwoofer’ın içerisinde DAC olması güzel bir alternatif olmuş ancak ne yazık ki üstünde bir mikrofon çıkışı bulunmuyor, bu da olsaymış gayet güzel olurmuş.

Logitech Z407 Ses Performansı

Logitech Z407, zengin düşük frekans ve parlak yüksek frekansları bizlere sunuyor. Taşınabilir, aşağı yönlü Subwoofer ile zengin, net bir ses sağlarken, müzik, film ve oyunlarda da iyi bir performans sergiliyor. Subwoofer‘ı son sese alırsanız seste patlamalar yaşayabilirsiniz fakat %80 ses seviyelerinde, seste herhangi bir patlama söz konusu olmuyor.