Joby Gorillapod İnceleme

Gorillapod

Joby Gorillapod incelemesi ile karşınızdayım. Malum her zaman yanımızda tripod taşıyamıyoruz. Bunun sebepleri hem ağırlığı hem de büyük boyutları. Artık piyasada karbon fiber tripodlar olsa da büyük boyutlarından dolayı eğer profesyonel bir iş ya da video çekimi yapmıyorsam büyük tripod kesinlikle taşımıyorum.

 
En son incelemeleri ve haberleri kaçırmamak için kanalıma abone olmayı unutmayın.

 

Yaklaşık 4-5 seneden beri kullandığım Joby Gorillapod’u Instagram üzerinden hikaye paylaşırken herkesin sorduğunu fark ettim ve bunun için bir inceleme hazırladım. Video İncelemesi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=srgZZF77Nvo

Gorillapod Seçimi:

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Gorillapod’un kesinlikle Joby marka olması diyebiliriz. Çünkü piyasada bir çok yan sanayi gorillapodlar bulunuyor ancak bu işin şakası yok. Herhangi bir yere bağladığınız ürünü eğer yan sanayi olduğu için makineniz düşüp kırılırsa sizin için çok daha maliyetli olacaktır. O yüzden mutlaka kullandığınız makinenin ağırlığından biraz daha fazla taşıyabilecek bir gorillapod seçmenizi öneririm. Joby’nin şuan için 15’ten fazla Gorillapod modeli bulunuyor. Aşağıdaki bağlantıdan bunlara bakabilirsiniz;

https://joby.com/gorillapod-tripods?mode=grid&p=2

Benim 5D Mark IV ve 24-70mm lensle kullandığım versiyonu Gorillapod SLR Zoom Modeli olarak geçiyor.

Bu modelin ağırlığı 340 gram iken, üstünde 3.0 Kiloyu rahatlıkla taşıyor ki bu da çok fotoğraf makinesi için yeterli ağırlık diyebiliriz. Bu yüzden bu model sizi yarı yolda bırakacak bir model değil.

Joby Gorillapod

Kullanım Alanları:

Sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz, çantanızın suluk bölümüne rahatlıkla sığabilen bir tripod. Bu bakımdan taşınabilirliği gerçekten harika. Ben tüm gezilerimde yanımda mutlaka gorillapodumu götürüyorum. Çünkü nerede nasıl bir manzara veya ortamla karşı karşıya kalacağımızı bilemiyoruz. Bu yüzden fotoğrafçıların yanından ayırmaması gereken bir aksesuar.

Bunun dışında artık herkesin bildiği V-Log çekimleri için herkesin tercih ettiği bir ürün haline geldi hatta bu ürünü tüm V-Loglerlarda görüyoruz. Zaten bu konu hakkında yukarıdaki inceleme videosundan bahsettim.

Joby Gorillapod

Gorillapod’u aklınıza gelebilecek tüm direk, boru, ışık ayağı vs gibi objelere sarabilir ve böylelikle çoğu yere fotoğraf makinemizi sabitleyebiliyoruz.

Sonuç:

Çok gezen fotoğrafçıların mutlaka çantasında olması gereken bir aksesuar diye özetleyebiliriz. Büyük tripod taşımaya vakiti ve imkanı olmayan kişiler için harika bir çözüm. Şuan için ürünün fiyatı 300-400TL bandında bulunuyor. Ancak sürekli artan ve değişen kurlardan dolayı sizleri yanıltmak istemem. Ben ürünü Hayyam Foto Teknik Mağazası, Cemil Bey’den satın aldım. Fiyat için kendisine ulaşabilirsiniz.

 


Bu ürün hakkında aklınıza takılan tüm sorular ve yorumları aşağıdaki yorumlar bölümünden bana yazabilirsiniz.

Eğer incelemeyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda beğenmeyi ve hatta paylaşmayı unutmayın! 🙂

Mert Gündoğdu – Kasım 2017