UE Wonderboom Bluetooth Hoparlör İnceleme

UE Wonderboom

UE Wonderboom incelemesi ile karşınızdayım. UE yani Ultimate Ears. UE Logitech firmasının bir firması. Yaptığı ürünler rengarenk, kıpır kıpır. Tasarımları harika. Peki ya ses performansı? İşte tüm detaylar bu incelemede.
 
En son incelemeleri ve haberleri kaçırmamak için kanalıma abone olmayı unutmayın.

 

Bu incelemeyi okumak yerine izlemek isterseniz videolu incelemeye buradan ulaşabilirsiniz;

UE Wonderboom Gövde & Tasarım:

UE Wonderboom

UE’nin tüm serlerinde olduğu gibi Wonderboom’da da koskocaman artı ve eksi işaretlerini görüyoruz. Bunun için artık, markanın ikonik tasarım imzası desek yanlış olmaz. UE Wonderboom tombik bir tasarıma sahip. Yazıma başlarken UE’nin ürünlerinin rengarenk olduğundan bahsetmiştim. Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi UE Wonderboom’un 6 farklı rengi bulunuyor. Yani anlayacağınız üzere her zevke göre bir UE Wonderboom bulmak mümkün.

UE Wonderboom ‘un dış yapısı kumaş kaplı. Ancak bu konu sizi korkutmasın, tam tersine artık su ve toz geçirmeyen tüm ürünleri kumaş kaplı geliyor. Bu kumaş dokusu, kötü hava koşullarından korurken aynı zamanda elinizle tuttuğunuz zaman da kaymasını engelleyecek bir yapıya sahip. Böylelikle taşıması çok kolay oluyor ve ürünü tuttuğunuz zaman hissiyattan gerçekten kaliteli bir olduğunu anlıyorsunuz.

UE Wonderboom

UE Wonderboom ‘un tuşlarına bakacak olursak, üst tarafında 3 adet tuşumuz bulunuyor. En alttaki ışığı yanan tuşumuz ürünü açmaya yarıyor. UE logosu çalan şarkıyı durdurma başlatmaya, arka arkaya iki kere basarsanız ise bir sonraki şarkıya geçiş yapıyor, en tepedeki tuş ise Bluetooth bağlantı tuşumuz. Hoparlörün en önünde koskocaman bulunan artı ve eksi işaretler ise müziğin sesi yükseltip, kısmaya yarıyor.

UE Wonderboom

UE Wonderboom’un girişlerine baktığımızda ise arka tarafında bir kapağın arkasına konumlandırılmış mikro usb giriş görüyoruz. Bu giriş sayesinde UE Wonderboom’u şarj edebiliyoruz. Genelde Bluetooth hoparlörlerde bulunan ama benim anlam veremediğim AUX kablo girişi bu üründe bulunmuyor ki bence doğru bir karar.

Yukarıda da bahsettiğim üzere ürün tamamen kumaş ile kaplı. Bu kumaş sayesinde tüm kötü hava koşullarına dayanaklı. Hatta yukarıdaki inceleme videomu izlerseniz, ürünü suya attığımı göreceksiniz. Aynı zamanda UE Wonderboom 360 derece müzik deneyimi yaşattığı için hoparlör suyun içinde nereye dönerse dönsün müziğinizi bozulmadan dinleyebiliyorsunuz. Bu ürün IP67 sertifikasına sahip yani 30 dakika boyunca 1 metrelik suya dayanabiliyor. Bununla beraber yere düşmelere karşı da dayanıklı bir ürün. 1.5 metreden düşmelere karşı kendisini koruyabiliyor 🙂

Boyut olarak güzel ve 425 gram ağırlığında. Taşımak için sırt çantanızın içine atabilirsiniz. Ancak tasarım olarak diğer bluetooth hoparlörler gibi su şişesi gibi bir tasarımı olmadığı için çantanızın sağ ve sol tarafında bulunan şemsiye ya da mataralık gibi yerlere konulması pek mümkün değil.

UE Wonderboom

UE Wonderboom Ses Performansı:

Abartısız bir şekilde söylemeyelim ki, test ettiğim bluetooth hoparlörler arasında birinci veya ikinci sıraya oturuyor. 360 derece ses deneyimi harika. Hatta tek UE yetmezse, yanına bir tane daha satın alıp yan yana ikisini bağlayabiliyorsunuz. Böylelikle sağ ve sol olarak stereo bir şekilde müziğinizi dinleyebilirsiniz. Ben bunu ikinici bir UE olmadığı ne yazık ki deneyimleyemedim. Bu arada elinizde başka bir UE markalı hoparlör olursa onunla eşleşmiyor, illa ki Wonderboom istiyor 🙂 Ürünün maksimum ses seviyesi 86 desibel olarak belirtilmiş. Üstünde 2 adet 40mm’lik aktif sürücü ve 2 adet 46.1mm x65.2 pasif radyatör bulunuyor ve bizlere 360 derece ses deneyimini bu ekip sağlıyor. Dolgun bas seviyorsanız bu ürün sizler için harika bir tercih olacak.

UE Wonderboom Pil Performansı:

Ultimate Ears’a göre ürünün pili bizlere tam 10 saat pil ömrü sağlıyor. Tabii bu değere %75 ses oranında ulaştığının da altını çizelim. Tam güçte dinlediğimizde ise ortalama olarak 7-8 saatlik bir performansı var ki, ciddi manada yüksek bir performans. UE Wonderboom ‘un pili sıfırdan 2.5-3.0 saatte tam doluyor.

UE Wonderboom

UE Wonderboom Bağlanabilirlik:

Ürünü telefonunuza Bluetooth ile bağlayabiliyoruz. Bu üründe bağlanabilirlik için NFC bulunmuyor. Bluetooth bağlantı olarak 8 adet cihaza kadar bağlantı kurulabiliyor. Sonrasında ise başka bir ürün bağlamak isterseniz, son cihaz yerine bir ürün bağlayabiliyorsunuz. Yukarıda da bahsettiğim gibi aynı anda 2 adet UE Wonderboom’u birbirine bağlayıp ses performasını 2 katını çıkarma imkanı da bizlere sunulmuş ama bu üründeki en önemli özellik Bluetooth menzili. UE bizlere tam 33 metrelik bir bluetooth menzili sağlıyor ki bu da standart bir bluetooth hoparlörünün tam 3 katı diyebiliriz.

Sonuç:

UE Wonderboom’u şuanda (Kasım 2017) 350-500 TL bandında bulabilirsiniz ki bence bu ses kalitesine gerçekten gözünüz kapalı satın alabilirsiniz. UE Wonderboom sağlam gövdesi, güzel ve estetik tasarımı ve değişik renk seçenekleriyle rakiplerinden kolaylıklar sıyrılıyor ve bence Türkiye piyasasında fazla bilinmiyor. Kesinlikle önereceğim bir ürün.

 


Bu ürün hakkında aklınıza takılan tüm sorular ve yorumları aşağıdaki yorumlar bölümünden bana yazabilirsiniz.

Eğer incelemeyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda beğenmeyi ve hatta paylaşmayı unutmayın! 🙂

Mert Gündoğdu – Kasım 2017