Karcher RCV 5 Robot Süpürge İncelemesi

Karcher RCV 5 Robot Süpürge’nin özellikleri neler? Karcher RCV 5 Robot Süpürge alınır mı? Karcher RCV 5 Robot Süpürge’nin nasıl bir temizlik performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Karcher RCV 5 Robot Süpürge’yi satın almak için buraya tıklayın.


Karcher RCV 5, 5000 Pa emiş gücüne sahip. Hassas LiDAR navigasyonu, çift lazer sistemi, düşme sensörü, halı sensörü ve merdiven algılama özelliği mevcut olan robot süpürgede 300 ml çöp haznesi ve 240 ml temiz su deposu bulunuyor.

Karcher RCV 5 Robot Süpürge’nin kurulumunu yapmak için Karcher Home Robots uygulamasını kuruyoruz. Sağ üst tarafta bulunan cihaz ekle seçeneğine dokunup RCV 5 modelini seçiyoruz ve robot süpürgeyi açmak için güç tuşuna 3 saniye basılı tutuyoruz. Sonrasında cihazı evin internet ağına bağlamak için güç ve home tuşlarına 3 saniye basılı tutuyoruz ve gelen ekranda evimizin Wi-Fi ağının bilgilerini giriyoruz, sonrasında ise cihaz kendi ağını oluşturuyor ve bağlantı kurulmuş oluyor.

Karcher RCV 5 Robot Süpürge’nin süpürme, silme ve ikisi beraber olmak üzere 3 farklı modu mevcut. Her oda için ayrı temizlik parametreleri ayarlanabilir. Örneğin hangi odaların süpürülmesi, paspaslanması veya temizlenmemesi gerektiği detaylarını algılayabiliyor ve ona göre gereken işlemleri gerçekleştirebiliyor, eğer yardıma ihtiyacı olursa, size sesli olarak bunu bildiriyor. Ayrıca uygulamada birden fazla haritayı saklayabiliyorsunuz, örneğin birden fazla kat mevcutsa bunları uygulamaya ayrı ayrı kaydetme ve saklama imkanımız mevcut. Bunların yanında birden fazla kez temizlenecek alanlar, yoğun temizleme modu kullanılarak temizlenecek alanlar veya daha fazla su ile paspaslanacak alanlar seçilip belirlenebilir. Dilerseniz, yine uygulama üzerinden sanal duvarlar oluşturarak süpürgenin girmesini istemediğiniz alanları da belirleyebiliyorsunuz. Uygulama aracılığıyla kullanabileceğiniz bir diğer özellik ise dilediğiniz zaman dilimlerinde temizlik planları oluşturabilmek.

Karcher RCV 5 Robot Süpürge’yi çalıştırdığınızda ilk önce harita oluşturuyor, ardından temizliğe başlıyor. Paspas modunda çalışırken tarama yaptığı alandaki halıları algıladığında halıları pas geçebiliyor. Ayrıca normal modda çalışırken halı olduğunu algılayıp daha kuvvetli şekilde çalışabiliyor. Bunların yanında kablo, ayakkabı vb. şeyleri haritada görebiliyorsunuz. Karcher RCV 5 Robot Süpürge 5.200 mAh pil kapasitesine sahip ve Karcher’in verilerine göre 120 dakika çalışma süresi sunuyor. Sıfırdan tam şarj olma süresi ise 230 dakika.

Karcher RCV 5 Kutu İçeriği

Süpürgenin kendisi, 2 adet yan fırça, 2 adet filtre, 2 adet silme bezi, silme ünitesi, temizleme aracı, atık kabı, temiz su deposu ve şarj istasyonu kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.