Lenovo IdeaPad Gaming 3 İncelemesi

Lenovo‘nun fiyat/performans odaklı oyuncu dizüstü bilgisayarı Lenovo IdeaPad Gaming 3 incelemesi sizlerle. Lenovo IdeaPad Gaming 3‘ün özellikleri neler? Lenovo IdeaPad Gaming 3 Kimler İçin Uygun? Lenovo IdeaPad Gaming 3 Alınır Mı?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Lenovo IdeaPad Gaming 3‘ü satın almak için buraya tıklayın.


Lenovo IdeaPad Gaming 3 Teknik Özellikler

Lenovo IdeaPad Gaming 3, Intel Core i5 12500H işlemci, 3200 mhz hızında çalışan 16 GB kapasiteye sahip DDR4 Ram ve 4GB kapasiteye sahip GDDR6 RTX 3050 Ti ekran kartının yanında depolama olarak 512 GB SSD kapasitesine sahip. İsterseniz ekstradan M2 SSD takmak için boşta slot mevcut. 2 kilo 315 gram ağırlığında, ağır ve kalın bir gövdeye sahip olan laptop, 15.6 inç büyüklüğünde, 120 Hz yenileme hızına sahip, Full HD çözünürlük sunan IPS bir ekranla bizlere sunulmuş. Aynı zamanda 300 nit parlaklık seviyesine sahip olan mat ekranı %100 sRGB renk gamutunu da destekliyor. Bunların yanında Wifi 6 ve Bluetooth 5.1 teknolojileri de bizlere sunulmuş. Pil kapasitesi 45wh olan laptop, 15 dakikalık şarj ile 2 saat kullanım imkanı sunuyor.

Klavye bölümüne geldiğimizde, TrueStrike 4 bölgeli RGB aydınlatmalı bir klavye bizleri karşılıyor. Aynı zamanda Lenovo Vantage uygulaması sayesinde klavye ayarlarını yapabilmek mümkün. Bunların yanında klavye’de ki yön tuşlarının büyük olması ise tasarım açısından güzel bir detay. IdeaPad Gaming 3 ile bizlere sunulan girişlere baktığımızda ise, 2 tane USB 3.2 Gen 1, kulaklık ve mikrofon girişi, HDMI 2.0, Ethernet girişi, Thunderbolt 4 ve güç adaptörü için bir giriş bizlere sunulmuş. Ayrıca 720p çözünürlüğe sahip webcam de mevcut. IdeaPad Gaming 3 ile birlikte gelen Lenovo Vantage uygulaması ile laptopun birçok ayarını değiştirmek mümkün. Lenovo Vantage uygulaması ile CPU, SSD, pil durumu gibi detayları takip edebiliyoruz. Ayrıca klavyenin aydınlatmasını ve fan gücünü de kontrol etme imkanımız var.

Render İşlemleri Test Verileri (CPU-Z Uygulaması)

16 dakikalık Full HD video: 2 dakika 27 saniye.

5 dakikalık 4K 120 fps video: 2 dakika 24 saniye.

1 dakikalık 8K RAW video: 19 dakika 56 saniye.