Logitech Brio 4K Webcam İncelemesi

Logitech Brio 4K, Logitech webcam ailesindeki en iyi görüntüyü sağlayan model. Logitech Brio 4K’nın Özellikleri Neler? Logitech Brio 4K Alınır Mı? Logitech Brio 4K Nasıl Bir Performans Sergiliyor?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Logitech Brio 4K’yı satın almak için buraya tıklayın.


Logitech Brio 4K Tasarım

Logitech Brio 4K’nın lens’i cam malzemeden üretilmiş, gövdesi ise metal bir yapıda. Altındaki aparat çıkıyor ve tripoda bağlanabiliyor fakat aparat biraz sert olduğu için zor çıkıyor. Kablosu da takıp çıkarılabilir şekilde tasarlanmış, eğer kabloya bir şey olursa başka bir kablo ile değiştirilebiliyor.

Logitech Brio 4K Teknik Özellikler

Logitech Brio 4K, 4K/30 fps (USB 3.0 olmaz ise 4K çalışmıyor), 1080p/30-60 fps, 720p/30-60-90 fps görüntü sağlıyor. Ayrıca 65 derece, 78 derece ve 90 derece olmak üzere üç ayrı görüş açısı mevcut. Brio 4K’da RightLight 3 ve yüksek dinamik aralık (HDR) teknolojisinin yanında, otomatik odaklama, otomatik pozlama düzeltme ve zoom pan ve tilt özellikleri de bulunuyor. Ayrıca optik zoom bulunmayan webcam’de 5x digital zoom mevcut. Mikrofon bölümüne geldiğimizde ise Brio 4K’da, gürültü engelleme teknolojisine sahip 2 adet omni-directional mikrofon bulunuyor, böylelikle arkaplan seslerini de azaltarak, bizlere iyi bir ses kalitesi sağlıyor.

Brio 4K, üzerinde bulunan Kızılötesi sensör teknolojisi sayesinde Windows Hello için hızlı ve güvenli bir yüz tanıma imkanı sunuyor. Bu sayede Windows 10’da şifre kullanmadan oturum açmak için sadece kameraya doğru bakmamız yeterli oluyor. Parmak izi olmayan laptoplarda daha hızlı bir deneyim sağlıyor. Brio 4K, aynı zamanda Skype for Business ve Microsoft Teams sertifikalarına sahip. Uyumlu olduğu uygulamalar ise şu şekilde; BlueJeans, Cisco Webex, Fuze, Google Meet, Go To Meeting, Lifesize Cloud, Pexip, RingCentral Video, Vidyo ve Zoom. Her uygulamanın 4K desteklemediğini de belirtmekte fayda var, zoom bunlardan bir tanesi.

Son olarak Chroma Key çok önemli bir özellik. Mavi veya yeşil rengi seçip, arka planda bu renk bir perde kullanırsanız, arka planı ortadan kaldırma imkanı sunuyor. Ancak bunu yaparken, siz de, arkanızdaki perde de ne kadar çok ışık alırsa o kadar iyi sonuç alabilirsiniz.

Logitech Brio 4K Kutu İçeriği

Webcam, 2 metre’lik Type-C bağlantı kablosu, mikrofiber taşıma çantası, askı aparatı ve gizlilik bandı kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Logitech Brio 4K Kimler İçin Uygun?

Özellikle iş görüşmeleri veya ilk izlenimin önemli olduğu toplantılarda olmazsa olmaz. Kurumlar, profesyoneller ve evden çalışan kişiler için ideal bir çözüm. Müşteri sunumlarınızda ve şirket sunumlarınızda fark yaratmak isteyen kişiler için de uygun.