Philips Everplay 7900 Bluetooth Hoparlör İnceleme

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 Bluetooth Hoparlör İncelemesi ile karşınızdayım. Philips Everplay ailesine baktığımız zaman üç model karşımıza çıkıyor. Bunlar sırasıyla BT3900, BT6900 ve bu serinin en güçlüsü 7900 modeli. Sizlere de bu incelememde BT7900 modelinden bahsedeceğim.

 
En son incelemeleri ve haberleri kaçırmamak için kanalıma abone olmayı unutmayın.

 

Eğer yazılı değil, video inceleme isteyenler olursa diye video incelememi de aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=CffKNyR8W8M&t

Philips Everplay 7900 Gövde & Tasarım:

Philips Everplay 7900’un gövdesine baktığımız zaman DuraFit kumaş yapısını görüyoruz. Bu kumaş aynı outdoor ürünlerindeki kumaşlar gibi düşünülebilir. Çok sağlam ve çok estetik duruyor. Kumaşın deseni burgu şeklinde böylelikle hoş bir tasarım elde edilmiş. Aynı zamanda kumaş kaplı olduğu için çizilmelere karşı da dayanıklılığı artmış. Gövde yapısı alüminyum olan ürünlerin en büyük sıkıntısı çizilme problemleri. Bu tarz taşınabilir bluetooth hoparlörlerin dış yapılarının kalitesi ve kullanılan malzeme gerçekten çok önemli. Siz de benim gibi, tüm ürünlerini gözü gibi kullanan biri olarak bu tarz bir kumaş kaplamasını kesinlikle tercih ederim. Çünkü çantada taşırken ya da koyduğunuz her hangi bir yerde ürünün çizilmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Aynı zamanda ürünün şeklinden ötürü taşınabilirliği çok kolay. Ortalama olarak bir şu şişesi boyutunda diyebiliriz. Böylelikle çantanızın özellikle sağ ve sol taraflarında bulunan su şişesi ya da şemsiye koyduğunuz yerlere koyarak taşıyabilirsiniz. Ağırlık olarakta tam 500 gram diyebiliriz. Bu ağırlığa sahip bir ürün için ses performansı gerçekten başarılı.

Philips Everplay 7900

Yukarıda da gördüğünüz üzere Philips Everplay 7900 ‘un Siyah, Mavi ve Pembe olmak üzere üç farklı rengi bulunuyor. Bana 7900 için gelen rengi Pembeydi. Özellikle kadınlar için bu renk kombinasyonunu beğendiğimi söyleyebilirim.

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 ‘un tuşlarına bakacak olursak;

  • Ses Yükseltme / Alçaltma
  • Bluetooth Bağlantı Tuşu
  • Müzik Başlatma / Durdurma Tuşu / 2 Kere Basılırsa bir sonraki şarkıya geçiyor
  • Açma / Kapama Tuşu

Ürünü açtığımız zaman yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi Açma Kapama Tuşunun ortasında bir led ışık yanıyor. Bu led ışığın yanında da 4 adet led ışık bulunuyor. Bu led ışık ise ürünün pil durumunu gösteriyor. Ürünün kalitesini genel olarak beğendim ancak aynı şeyleri tuşları için söyleyemeyeceğim. Tuşlar için biraz daha iyi malzeme kullanılabilirdi.  Aynı zamanda ürünü kullanmaya alışana kadar hangi tuşun nerde olduğunu görmek için ürünü çevirip bakmak gerekebilir. Mantığı oturtmak kolay, orta tuş açma kapama, üst tuş ses yükseltiyor alt tuş ise sesi azaltıyor. Diğer iki tuşu fazla kullanacağınızı düşünmüyorum.

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 ‘un diğer tarafında ise Mini USB Şarj Girişi ve 3.5mm’lik bir giriş bulunuyor. Bağlayacağınız cihazı bluetooth üzerinden değilde AUX kablosu ile bağlamak isterseniz Philips Everplay 7900 da bu girişte bizlere sunulmuş.

Taş Gibi Gövde! 

Philips Everplay 7900’un en güzel özelliği ise kesinlikle IP57 sertifikasına sahip oluşu. Bu sayede ürün su ve toz geçirmiyor ve aynı zamanda darbelere karşı dayanıklı bir gövdeye sahip. Philips’in dediğine göre bu ürün 30 dakika boyunca 1 metrelik suyun içerisinde kalabiliyor ve herhangi bir sorun çıkarmıyor. Bu sayede yağmur altında romantiklik yapmak istiyorsanız ya da duş alırken müzik dinlemek istiyorsanız bu ürün sizlere uygun olacaktır. Tabii bunun testini de yukarıdaki videomda gerçekleştirdim 🙂  Yani bu ürünü alıp gönül rahatlığıyla hunharca kullanabilirsiniz.

Philips Everplay 7900

 

Philips Everplay 7900’ün kutu içeriğine baktığımız zaman, ürünün kendisi ve yukarıda görmüş olduğunuz şarj kablosu çıkıyor. Bu kablo aynı zamanda ürünün taşıma askısı olarak tasarlanmış ki ben bu özelliğini çok beğendim. Bluetooth hoparlörlerin genellikle en büyük sıkıntısı ürünü şarj edip kullanıyoruz ve bir sonraki kullanıma kadar piline bakmadan yanımıza alıp çıkıyoruz ve bu hızlı çıkışlar esnasında genellikle kabloyu unutuyoruz. Ancak Everplay serisi ile bu kabloyu unutmak imkansız hale getirilmiş ki, ne güzel olmuş 🙂 Tabii hatırlatmakta fayda var bu ürünün kutusundan priz adaptörü çıkmıyor.

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 – Pil Performansı:

Ürünün pil performansı Philips’in dediğine göre tam 10 saat olarak belirtilmiş. Bunun dışında yine Philips’in dediğine göre bu ürünü şarj ettikten sonra 100 saatlik bir standby ömrü bulunuyor ki, bugüne kadar duyduğum en uzun standby ömürlerinden biri diyebilirim. Tabii bunu ne yazık ki test edecek zamanım olmadığını söyleyebilirim. Philips Everplay 7900’ü diğer Bluetooth hoparlörlerden ayıran bir diğer özelliği ise hızlı şarj imkanının oluşu. Eğer hızlı şarjı destekleyen bir adaptörünüz var ise 7900’u normal şarj süresinden tam üç kat daha hızlı şekilde şarj edebilirsiniz.

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 – Ses Kalitesi:

Philips Everplay 7900, Everplay ailesinin en güçlüsü demiştik ki gerçekten öyle. JBL Charge 2 ile yan yana kıyasladığımız zaman ses yüksekliği açısından çok daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Üründe 2 adet 1,5 inç tam kapsamlı sürücü ve 2 adet 2,25 inç pasif yayıcı bulunuyor. Bu 1.5 inç sürücülerde 7W güç bulunuyor ve böylelikle toplamda 14 Wattlık bir ses gücüne ulaşabiliyoruz. Bu yazdıklarım biraz karışık gelebilir ancak yukarıdaki fotoğraf aslında ürünün DuraFit kumaşının altında neler saklı olduğunu gösteriyor. Ses kalitesini buradan sizlere anlatmaktansa yine yukarıdaki videoda sizler için kaydettiğim performansını dinlemenizi öneririm.

Bunun dışında Philips Everplay 7900’de dahili bir mikrofon bulunuyor. Bu mikrofon ile telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Mikrofon performansını da beğendiğimi söyleyebilirim. Karşı taraf sesinizi çok rahat bir şekilde duyuyor.

Philips Everplay 7900 – Bluetooth Performansı:

Ürünün bağlantısınını nasıl kurulduğunu yazımın başındaki videomda zaten göstermiştim. 7900’ü açtıktan sonra bluetooth tuşuna basarak bağlantıyı oluşturabilirsiniz. Bağlanma performansı çok hızlı ve ürünü açar açmaz otomatik olarak en son bağlandığınız cihaza bağlanabiliyor ki bunlar her zaman dikkat ettiğim hususlar diyebilirim. Philips Everplay 7900’u rakiplerinden ayıran bir diğer özellik ise bluetooth menzil performansı diyebiliriz. Bluetooth hoparlörlerin standartları normalde 10 metre iken Everplay ailesine baktığımız zaman bu menzin standartların tam 3 katı yani 30 metreye yükseltilmiş.

Philips Everplay 7900

Philips Everplay 7900 – Sonuç:

7900, Everplay serisinin her bakımdan en güçlüsü. Ön plana çıkar özellikleri: IP57 Sertifikası, 10 saatlik şarj ömrü, bluetooth menzili diyebiliriz aynı zamanda tasarımı ve DuraFit kumaşı sayesinde taşırken aklınızın kalmayacağı güzel bir ürün diyebiliriz. Bu ürün hakkındaki tek olumsuz yorumum tuşlarının hissiyatı diyebiliriz. Bunun dışında Philips bizlere, gözünüz kapalı alabileceğiniz bir bluetooth hoparlör yapmış.

 


Bu ürün hakkında aklınıza takılan tüm sorular ve yorumları aşağıdaki yorumlar bölümünden bana yazabilirsiniz.

Eğer incelemeyi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda beğenmeyi ve hatta paylaşmayı unutmayın! 🙂

Mert Gündoğdu – Kasım 2017