Philips TAT3508 Kulaklık İncelemesi

Philips TAT3508 Kulaklık alınır mı? Philips TAT3508 Kulaklığın ses performansı nasıl? Philips TAT3508 Kulaklığın bize sunduğu özellikler neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Philips TAT3508‘i satın almak için buraya tıklayın.


Philips TAT3508 Tasarım

Philips TAT3508, Siyah ve Beyaz olmak üzere iki ayrı renk seçeneği ile geliyor. Siyah renk bence daha çok füme yada antrasit rengi gibi görünüyor. Kulaklığın üstündeki bölümde bulunan parlak kısımda Philips logosu bulunuyor. Kulaklığın arkasında bulunan Type-C girişten kulaklığı şarj edebiliyoruz. Kulaklığın ön tarafında bir adet led ışık mevcut, buradan ise bağlantı durumunu ve pil durumunu takip edebiliyoruz. Şarj kutusunun kapağı gayet başarılı, kapağın sallanması vb. gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca şarj kutusu boyut olarak ufak ve taşıması kolay şekilde tasarlanmış.

Philips TAT3508 Teknik Özellikler

Philips TAT3508 kablosuz kulaklık 10 mm sürücüler ile geliyor ve 20 Hz – 20 kHz ses aralığına sahip. Bluetooth 5.3 teknolojisine sahip olan kulaklık, SBC ve LC3 kodeklerini destekliyor. Ayrıca aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. Diğer cihaza bağlanabilmek için ise kulaklıkları kutusunun içine koyuyoruz ve iki kulaklığın arasındaki tuşa 3 saniye basılı tutuyoruz, böylelikle kulaklıklar eşleşme moduna geçiyor. Bunların yanında kulaklıkların her birini ayrı ayrı kullanabiliyoruz. Aktif Gürültü Engelleme sistemine sahip olan kulaklıkta şeffaflık modu da mevcut, dört farklı ANC kademesinin yanında otomatik rüzgar gürültüsü engelleme modu da bulunuyor. ANC özelliği kablosuz bir kulaklık için güzel bir noktada diyebilirim, ayrıca ANC özelliğini Android ve iOS cihazlarla uyumlu uygulama üzerinden kontrol edilmek mümkün.

Philips TAT3508 Ses Performansı

Philips TAT3508 kablosuz kulaklığın ses performansı tatmin edici, gayet temiz bir ses aktarımı sağlıyor. Bass ve tiz dengesini beğendim, sesin yüksekliği de başarılı. Her yönden başarılı olmuş diyebilirim. Zilleri, tizleri temiz bir şekilde veriyor, bass’ların yoğun olduğu şarkılarda bass’lar kuvvetli ancak mid ve tizleri de ezmiyor. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey ise ses yüksekliğini sona getirdiğimde, “biraz daha parlak bir ses karakteri olsaydı keşke” dedirtmesi oldu. Philips TAT3508 kablosuz kulaklığın ekolayzer ayarları da mevcut. Kulaklığı aldığınız zaman mutlaka bir ekolayzer ayarı yapmanızı öneririm çünkü ekolayzer ayarı sesi ciddi şekilde değiştiriyor.

Philips TAT3508 Pil Performansı

Philips TAT3508 modelinde kulaklıkların her biri 55 mAh, şarj kutusu ise 400 mAh pil kapasitesine sahip. Philips TAT3508 modelinde kulaklıklar 7 saat, şarj kutusu ise 14 saat pil ömrü sunuyor yani toplamda 21 saat pil ömrü bulunuyor. ANC kapalıyken ise kulaklıklar 9 saat, şarj kutusu ise 18 saat pil ömrü sunuyor yani toplamda 27 saat pil ömrü bulunuyor. 15 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım imkanı sunan kulaklıkların tamamen dolması için 2 saat şarj edilmesi gerekiyor.