Rode VideoMic GO II İnceleme – Vlog, Podcast, Canlı Yayın, Online Toplantı Mikrofonu

Rode VideoMic GO II’nin özellikleri neler? Rode VideoMic GO II alınır mı? Rode VideoMic GO II’nin nasıl bir ses performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Rode VideoMic GO II’yi satın almak için buraya tıklayın.


Rode VideoMic GO II Teknik Özellikler

89 gram ağırlığında, yayın kalitesinde ses veren, pile ihtiyaç duymadan çalışan ve Type-C giriş üzerinden IOS ve Android telefonlarla veya bilgisayarlarla birlikte çalışabilen, ayrıca 3.5 mm çıkış sayesinde kulaklık da takılabilen, “Rode Connect”, “Rode Reporter” ve “Rode Central” uygulamalarıyla uyumlu çalışılabilen Rode Video Mic GO II karşınızda.

Daha önce incelemiş olduğum Video Mic NTG ve NTG5 modelleriyle aynı yapıya sahip ve metal bir gövdesi var, ayrıca 20 Hz20 kHz frekans aralığı mevcut. Rode Video Mic GO II, shotgun mikrofon olduğu için, nereye doğru tutarsanız sadece oranın sesini alan bir mikrofon. USB üzerinden çalışabilen mikrofonu bilgisayara bağlayıp Rode Connect uygulamasını açtığınızda, Macbook’un ses kısmında hem input, hem de output olarak görebiliyoruz. Böylelikle toplantılarda ya da canlı yayınlarda kullanabilirsiniz.

Ayrıca “Rode Central” uygulamasına bağladığınız da ise birçok ekstra özellik açılıyor.

  • PAD: Output’u 18 dB’e düşürüyor.
  • Input Level: Giriş seviyesini değiştirebiliyorsunuz.
  • HPF (High Pass Filter): 2 kademeli şekilde istenmeyen düşük frenkansları yok etmeye yarıyor, trafik sesi, klima sesi vs. gibi.
  • HF Boost: Harici satılan WS 12 püsküllü deadcat ile kullanabileceğiniz yüksek frekans boost modu bulunuyor.

Yukarıdaki ayarları aynı zamanda telefonunuz aracılığıyla “Rode Central” uygulaması üzerinden de yapabiliyorsunuz.

Rode VideoMic GO II Kutu İçeriği

Mikrofonun kendisi, Deadcat, TRS 3.5 mm kablo, mikrofon tutucu / titreşim engelleyici ve kablo düzenleyici / denge ayarı ile geliyor.

Rode VideoMic GO II Kimler İçin Uygun?

Youtuber‘lar, Vlogger‘lar, Podcast yayını yapanlar ve online toplantılar‘da daha kaliteli ses arayanlar için uygun bir mikrofon.