Rode Wireless Me İncelemesi

Rode Wireless Me’nin özellikleri neler? Rode Wireless Me alınır mı? Rode Wireless Me’nin nasıl bir ses performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Rode Wireless Me’yi satın almak için buraya tıklayın.


Telefonlarda ve kameralarda daha kaliteli ses kaydedebilmemiz için Rode, Wireless Me yaka mikrofonunu piyasaya sürdü. Kutu içeriği eksiksiz olan bu üründe ihtiyacınız olan tüm kablolar ve aksesuarlar kutu içeriğine dahil.

Rode Wireless Me, 1 adet alıcıya ve 1 adet vericiye sahip. Wireless Go 2 modelinden farklı olarak bu sefer alıcının da üzerinde mikrofon bulunuyor. Böylelikle kayıt yaparken direkt olarak kameraya da konuşabilirsiniz. Rode Wireless Me’nin üzerinde turuncu, yeşil ve kırmızı renklerde yanan 2 adet led ışık bulunuyor, bu led göstergeler sayesinde pilin ne kadar kaldığını rahatlıkla anlayabiliyoruz. Ancak bu sefer alıcının üzerinde bir ekran bulunmuyor.

Rode Wireless Me modelinin en önemli özelliği, açık, kapalı ve dinamik olmak üzere 3 farklı mod‘da otomatik gain (kazanç) özelliğinin bulunması. Dinamik modun gayet efektif çalıştığını söylemek mümkün. Bu sayede mikrofon ağzınıza yaklaştığı zaman ses patlamaları yaşamıyorsunuz. Rode Wireless Me modelinin Rode Capture isimli bir mobil uygulaması mevcut. Bu uygulamada sesi nasıl kaydettiğinizi barlar sayesinde görebiliyorsunuz, ayrıca beğendiğim bir diğer özelliği ise dual cam özelliği sayesinde telefonunuzun hem arka, hem de ön kamerasını kullanarak kayıt yaparken sesinizi de rode kalitesinde kaydetmiş oluyorsunuz.

Rode Wireless Me ve Rode Wireless Go’nun tasarımları birbirine çok benziyor. Bu ürün bir alıcı ve bir verici olarak geliyor ancak hali hazırda sizde Wireless Go 2 vericisi de bulunuyorsa bunu Wireless Me modelindeki alıcı ile eşleyebiliyorsunuz ve böylelikle kolay bir şekilde röportaj videoları çekebilir duruma geliyorsunuz. Bunlara ek olarak alıcının üzerinde de mikrofon bulunuyor, böylelikle çekim yaparken de mikrofonu kullanabiliyorsunuz, ayrıca toplamda 3 farklı sesi de kaydedebiliyor. Son olarak Rode Wireless Go 2 modeli 200 metreye kadar, Rode Wireless Me modeli ise 100 metreye kadar kayıt imkanı sunuyor.