Huawei FreeBuds 5 İncelemesi

Huawei FreeBuds 5 alınır mı? Huawei FreeBuds 5’in ses performansı nasıl? Huawei FreeBuds 5’in özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei FreeBuds 5‘i satın almak için buraya tıklayın.


Huawei FreeBuds 5 Tasarım

Huawei değişik tasarımlara sahip kulaklıklar yapmayı seviyor, daha önce de Lipstick tarzında kulaklık yapmıştı. Freebuds 5 modeli de yine klasik kulaklık formunun dışında bir yapı ile geliyor. Şarj kutusu yumurtaya, kulaklıkların kendisi ise küpe’ye benziyor. Huawei Freebuds 5, Beyaz, Turuncu ve Mat Gümüş olmak üzere 3 ayrı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş. Turuncu ve Gümüş renk seçeneklerinde, şarj kutusu mat renkte, kulaklıklar ise parlak renkte geliyor. Beyaz renk seçeneğinde ise hem şarj kutusu, hem de kulaklıklar parlak renkte geliyor.

Huawei FreeBuds 5 Teknik Özellikler

Huawei FreeBuds 5’in şarj kutusu 45 gram, kulaklıklar ise 5.4 gram ağırlığa sahip. IPX4 sertifikası bulunan kulaklık, tere ve su sıçramalarına karşı dayanıklı. Ayrıca kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız zaman müzik otomatik olarak duruyor. Hi-Res Audio sertifikası da bulunan kulaklık, yüksek çözünürlüklü ses (990 kbps, 16Hz – 40 KHz arası) sağlayabiliyor. 11mm boyutunda 4 mıknatıslı sürücü bulunan Huawei FreeBuds 5’e detaylı ekolayzer ayarı yapılabiliyor. Bluetooth 5.2 teknolojisi ile bizlere sunulan kulaklık, AAC, Aptx, L2HC ve LDAC kodeklerini destekliyor. Çift cihaz desteği bulunan FreeBuds 5, düşük gecikme moduna da sahip. Oyun modunda 150 ms düşük gecikme sağlayabiliyor.

Ayrıca her iki kulaklığı da tek başına kullanabilme imkanımız mevcut. Her kulaklıkta 3 adet mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonlar DNN adını verdikleri bir teknoloji ile birlikte çalışıyor. Özellikle telefon görüşmelerinde arka plan sesini azalttığı söyleniyor. FreeBuds 5’in dinamik, genel ve sıcak olmak üzere 3 farklı ANC modu mevcut, fakat açık tipte bir kulaklık olduğu için performansı iyi değil. Huawei FreeBuds 5’in sesi gayet temiz verdiğini söylemek mümkün. Android ve iOS uyumlu Huawei AI Life uygulaması üzerinden hem detaylı ekolayzer ayarlarını, hem de dokunmatik özelliklerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Huawei FreeBuds 5 Pil Performansı

Huawei FreeBuds 5, Type-C giriş üzerinden şarj oluyor, ayrıca kablosuz şarj desteği de mevcut. 5 dakika şarj ile 2 saat kullanım imkanı sunan kulaklık, ANC açıkken 3,5 saat, ANC kapalıyken 5 saat pil performansına sahip. Şarj kutusu ile birlikte kullanıldığında ANC açıkken 20 saat pil ömrü bulunan FreeBuds 5, ANC kapalıyken 30 saat pil ömrü sunuyor.