Sennheiser Accentum Kulaklık İncelemesi

Sennheiser Accentum alınır mı? Sennheiser Accentum’un ses performansı nasıl? Sennheiser Accentum’un bize sunduğu özellikler neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Sennheiser Accentum‘u satın almak için buraya tıklayın.

500 TL İndirim Kodu: mertgkalpsenn


Sennheiser ailesine baktığımız zaman sıralama HD 350, HD 450, Accentum ve Momentum 4 şeklinde. Yani bu model hali hazırdaki Sennheiser ürünlerinin bir rakibi gibi değil farklı bir segment olarak düşünülebilir.

Sennheiser Accentum ve Sennheiser Momentum 4 Arasındaki Farklar

Sennheiser Momentum 4 modelinin sağ tarafında dokunmatik panel bulunurken, Sennheiser Accentum modelinde dokunmatik panel bulunmuyor. Momentum 4 modeli 60 saate kadar pil ömrü sunarken, Accentum modeli 50 saate kadar pil ömrü sunuyor. Rüzgar sesi azaltma özelliği Momentum 4 modelinde otomatik olarak kullanılabiliyorken, Accentum modelinde manuel olarak kullanılabiliyor. Otomatik durdurma özelliği Momentum 4 modelinde bulunuyorAccentum modelinde ise otomatik durdurma özelliği bulunmuyor. Momentum 4 modelinde kablolu kullanım imkanı bulunurken, Accentum modelinde kablolu kullanım imkanı bulunmuyor. Momentum 4 modeli taşıma çantası ile geliyor, fakat Accentum modelinde taşıma çantası bulunmuyor.

Sennheiser Accentum Tasarım

Sennheiser Accentum 220 gram ağırlığa sahip. İçe doğru kıvrılabilen fakat tam olarak katlanmayan kulaklığa dışardan bakınca Momentum 4 ile ayırt etmek pek mümkün değil.

Sennheiser Accentum Teknik Özellikler

Sennheiser Accentum 37 mm sürücüler ile geliyor. Bluetooth 5.2 teknolojisine sahip olan kulaklık, SBC, AAC, aptX ve aptX HD kodeklerini destekliyor. İsterseniz USB üzerinden de bağlanabilen kulaklık, aynı anda 2 cihaza bağlanabiliyor. Type-C giriş ile gelen kulaklığın üzerinde 2 adet mikrofon bulunuyor. Hibrit ANC özelliği bulunan kulaklığın pasif izolasyonu gayet iyi. Şeffaflık modu da bulunan Sennheiser Accentum’un ANC performansı da başarılı. Sennheiser Accentum’un ANC veya şeffaflık modu tamamen kapatılmıyor, sadece ANC modu aktif şekilde veya sadece şeffaflık modu aktif şekilde kullanım imkanı sunuyor. Tren raylarının gıcırtısı, işlek bir yolun uğultusu ve kuşların cıvıltısı gibi sesleri tamamen ortadan kaldırılmasa da etkili bir şekilde azaltabiliyor.

Sennheiser Accentum’un ses performansına baktığımızda ise temiz ve şıkır şıkır bir ses deneyimi sunuyor. Dengeli bir sesi bulunan kulaklığın tizlerinde patlama olmadığı gibi seslerin kulak tırmalaması gibi bir durum da söz konusu değil. Vokaller aşırı parlak değil fakat canlı, mid seslerde ise bol miktarda detay mevcut. Bass sesler ise seviye olarak biraz daha fazla olabilirdi.

Sennheiser Accentum Pil Performansı

Sennheiser Accentum, 800 mAh pil kapasitesine sahip. 3 saatte tam şarj olan cihaz, 10 dakika şarj ile 5 saate kadar çalma süresi sunuyor. ANC açık şekilde kullanıldığında ise 50 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Sennheiser Accentum Kutu İçeriği

Ürünün kendisi ve Type-C şarj kablosu kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.