Sennheiser Momentum True Wireless 4 İncelemesi

Sennheiser Momentum True Wireless 3 çıkalı 2 sene olmuş, zaman su gibi akıp geçiyor! Şimdi ise Sennheiser Momentum True Wireless 4 bizlere sunulmuş durumda. Auracast ve Bluetooth LE desteği gibi daha önce duymadığımız teknolojiler bu kulaklıkta mevcut. Sennheiser Momentum True Wireless 4 alınır mı? Sennheiser Momentum True Wireless 4’ün ses perfomansı nasıl? Sennheiser Momentum True Wireless 4’ün özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Sennheiser Momentum True Wireless 4‘ü satın almak için buraya tıklayın.

750 TL İndirim Kodu: mert750


Sennheiser Momentum True Wireless 4 Tasarım

Sennheiser Momentum True Wireless 4, tasarım olarak Momentum True Wireless 3 ile birebir aynı desek yanlış olmaz, göze çarpan tek fark ise aradaki renkler. Momentum True Wireless 4’ün, grafit, gümüş ve bakır olmak üzere üç ayrı renk seçeneği bulunuyor. Momentum True Wireless 4’ün ağırlığı ise 6.2 gram.

Sennheiser Momentum True Wireless 4 Teknik Özellikler

Sennheiser Momentum True Wireless 4, IP54 sertifikasına sahip, yani su sıçramaları ve toza karşı dayanıklı şekilde üretilmiş. Momentum True Wireless 3’te ise sadece su sıçramalarına karşı dayanıklılık vardı. Momentum True Wireless 4, dokunmatik kontrollere sahip fakat hassasiyeti bana biraz fazla gibi geldi. Bluetooth 5.4 teknolojisine sahip olan kulaklık, aptX Adaptive, aptX, AAC, SBC, Losses ve LC 3 kodeklerini destekliyor. Ayrıca Bluetooth LE (low energy) Audio desteği ile geliyor. Yeni nesil Bluetooth LE Ses codec’i olan LC3 codec’i sayesinde aynı ses kalitesini, klasik SBC codec’ine göre %50 daha az bit değeriyle sağlıyor, böylelikle daha iyi bir veririmlik sunuyor.

Tamamen yenilenmiş 7 mm dinamik sürücüler ile bizlere sunulan Momentum True Wireless 4, Qualcomm’un S5 Sound Gen 2 platformu üzerine inşa edilen Snapdragon Sound ile geliyor. Momentum True Wireless 4, yalnızca 16-bit/44kHz’de değil, aynı zamanda gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle 24-bit/48kHz’i de destekleyecek ve aynı zamanda LE ses ve Auracast ile de uyumlu bir hale gelecek. Sennheiser Momentum True Wireless 4’ün ses kalitesi çok iyi diyebilirim. Dengeli ve nötr bir profil sunuyor, ayrıca sesin hiçbir yönünün baskın olmadığını ve hiçbir enstrümanın kaybolmadığını da söyleyebilmek mümkün.

Momentum True Wireless 4, bir önceki seriye kıyasla benzer ses dinamiklerine sahip ancak True Wireless 4 daha rafine ve daha dengeli bir ses sunuyor. Bass konusunda da True Wireless 4 daha temiz bir bass performansı sunuyor. Bass performansını sunarken çok az da olsa bass seviyesinin düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca Momentum True Wireless 4’ün sesi biraz daha parlak diyebiliriz. Aynı zamanda ANC özelliği bulunan kulaklıkta, Hybrid Adaptif Aktif Gürültü Engelleyici mevcut. Momentum True Wireless 4, uyarlanabilir gürültü engelleme özelliği ile ortamınızı analiz ederek doğru ANC seviyesini anında uyguluyor. Ayrıca kulaklıkların her birinde 3 adet olmak üzere, üzerinde toplamda 6 adet mikrofon bulunan kulaklığın, Smart Control app isimli bir mobil uygulaması da mevcut.

Sennheiser Momentum True Wireless 4 Pil Performansı

7.5 saat pil ömrü sunan Sennheiser Momentum True Wireless 4, kutusu ile birlikte toplamda 30 saat pil ömrü sunuyor. Ayrıca 8 dakikalık şarj ile 60 dakikalık kullanım imkanı da bulunuyor. Momentum True Wireless 4, sadece %80’e kadar şarja izin veren yeni bir pil koruma ayarıyla geliyor. Benzer önlemlerin akıllı telefonlar için de alındığını biliyoruz, bu özellik ile Sennheiser’ın en azından genel kullanım ömrünü uzatmaya çalışması güzel olmuş.

deepl is broken