Shure Aonic Free TWS Kulaklık İnceleme

Ses uzmanları, kayıt stüdyolarında ve sahnelerde bulabileceğiniz SM7b ve SM58 gibi sevilen mikrofonların yapımcısı olarak Shure’u biliyorlar, peki Shure Aonic Free nasıl bir performans sergiliyor? Shure Aonic Free alınır mı? Shure Aonic Free ses performansı nasıl? Shure Aonic Free’nin özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Shure Aonic Free’yi satın almak için buraya tıklayın.


Shure Aonic Free Tasarım

Shure Aonic Free’nin şarj kutusu oldukça büyük, ayrıca bu şarj kutusunu dikey şekilde konumlandıramadığımız için yatay şekilde konumlandırmamız gerekiyor. Yatay şekilde konumlandırdığımızda ise Shure logosu gayet güzel bir hava katıyor. Kutunun üzerinde bulunan led ışık sayesinde ise cihazın şarj durumunu takip edebilirsiniz. Aynı zamanda kutunun üzerinde bulunan Type-C girişi üzerinden cihazı şarj edebiliyoruz. Kulaklıklar’a geldiğimizde ise yine piyasadaki en büyük kulaklıklar olduğunu söylemek mümkün. Retro tasarıma sahip olan kulakların üzerinde 2 adet tuş bulunuyor. Kırmızı ve Siyah olmak üzere iki ayrı renk seçeneği ile bizlere sunulan Shure Aonic Free, 13.4 gram ağırlığa sahip.

Shure Aonic Free Teknik Özellikler

Bluetooth 5.0 teknolojisini barındıran Shure Aonic Free’de ANC olmamasına rağmen, köpük kulakçıklar sayesinde çok iyi bir ses yalıtımı sağlanmış. Şeffaflık modu da kulaklıkta bulunan özellikler arasında. Ayrıca Shure Aonic Free, aptX, SBC ve AAC kodeklerini de destekliyor. Shureplus Play isimli mobil uygulaması üzerinden ekolayzer ayarı gibi kulaklıkla ilgili detaylı ayarları yapabilmek mümkün, aynı zamanda uygulama üzerinden tuşların işlevlerini görebilsek de, maalesef tuşların özelliklerini değiştiremiyoruz. Ayrıca bu zamana kadar görmüş olduğum en detaylı ekolayzer ayarı da bu uygulamada mevcut.

Shure Aonic Free Ses Performansı

Aonic Free’nin başarılı bir ses performansı olduğunu söylemek mümkün. Müzik dinlerken tüm ayrım ve detayları çok keskin bir şekilde bizlere sunuyor. Bass seviyesi ise gayet yeterli. Mid seslerde çok güzel detaylar alabiliyorsunuz, böylelikle şarkıyı canlıymış gibi dinliyorsunuz. Shure’un yarattığı sahne çok geniş, iyi tanımlanmış ve tamamen inandırıcı. Bu kulakiçi kulaklıklar, etkileyici ritimler ve tempolar sergiliyor, bu nedenle, hangi türde müzik dinlerseniz dinleyin Aonic Free sizlere güzel bir deneyim yaşatacak.

Shure Aonic Free Pil Performansı

Shure Aonic Free’nin pil performansına baktığımızda kulaklıklar’ın 7 saat pil ömrü sunduğu belirtilmiş olsa da yaptığım testte yaklaşık 6 saat dayandı. Şarj kutusu ile birlikte ise toplamda 21 saat pil ömrü sunuyor. Aynı zamanda 15 dakika şarj ile 1 saat müzik dinleme imkanı mevcut.

Shure Aonic Free Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, Type-C şarj kablosu ve toplamda 6 adet Comply kulakiçi köpüğü bizleri karşılıyor.