Ttec Spoti Akıllı Takip Cihazı İncelemesi (AirTag Benzeri)

Ttec Spoti Akıllı Takip Cihazının Özellikleri Neler? Ttec Spoti Akıllı Takip Cihazı Alınır Mı? Ttec Spoti Akıllı Takip Cihazı AirTag Alternatifi Mi?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.


Ttec Spoti, Apple AirTag ile benzer mantıkta çalışıyor. Anahtar, çanta, valiz vb. gibi eşyaların veya evcil hayvanların kaybolmasını önlemek için kullanılabiliyor. iPhone cihazlardaki Bul uygulaması ile çalışan Ttec Spoti akıllı takip cihazı, Apple’ın milyonlarca cihazdan oluşan ağını kullanarak nesnelerin kolayca takip edilmesini ve bulunmasını sağlıyor.

Ttec Spoti, 1 TL madeni para boyutunda ve AirTag ile de benzer bir boyuta sahip. Ağırlığı ise ortalama 11 gram. Gövdesi tamamen plastik yapıda üretilmiş ve kare şeklinde tasarlanmış ttec Spoti’nin gövdesinde bir delik bulunuyor, böylelikle ekstra bir aksesuar olmadan istediğiniz bir yere rahatlıkla bağlayabilirsiniz.  Cihazın ön tarafındaki tuş ile cihazın eşleşme moduna geçmesini sağlayabilirsiniz. Eşleşme modu için bu tuşa 3 saniye basılı tutmanız yeterli. Cihazın arka tarafında ise pilin olduğu bölümü görüyoruz. Ttec Spoti, 1 adet CR2032 pil ile çalışıyor ve ttec’in verilerine göre yaklaşık 1 yıl pil ömrü bulunuyor.

Ttec Spoti sadece iPhone cihazlarla çalışıyor ve Made for iPhone yani MFi sertifikası bulunuyor. Spoti akıllı takip cihazı Bluetooth 5.1 teknolojisi ile geliyor. Spoti’nin kurulumu için Bul uygulamasını açıyoruz ve artı tuşuna bastıktan sonra başka bir nesne ekle diyoruz ve otomatik olarak nesneleri aramaya başlıyor. Spoti’nin üzerindeki tuşa 3 saniye basılı tutuyoruz ve Ttec Spoti karşımıza geliyor. Bağlan dedikten sonra Spoti’yi kullanacağınız yere göre bir isim belirleyebilir ve bir de emoji atayabilirsiniz. Ayrıca Ttec Spoti’yi, Bul uygulaması üzerinden aile bireyleri ile paylaşma imkanı da mevcut. Bunların dışında Spoti’nin içerisinde bir hoparlör mevcut ve bu hoparlör sayesinde Spoti’yi ararken uygulama üzerinden ses çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Ses seviyesi olarak ise Ttec Spoti, Apple AirTag’den daha yüksek bir ses seviyesine sahip.