Vivo Telefon Hızlandırma

Bildiğiniz üzere hayatımızda planlı eskitme diye bir gerçek var. Bu durum, firmaların bizleri daha kısa sürede sömürmeleri için yaptıkları bir taktik aslında. Eskiden alınan ürünlerin çok sağlam ve kolay kolay bozulmayan ürünler olduğunu hatırlarsınız ama artık ürünlerin belli bir yaşam süresi var. Telefonlar da bu sebepten dolayı zaman içerisinde yavaşlıyor. Bundan yola çıkarak Vivo telefonları hızlandırma tekniklerini sizlerle paylaşıyorum.


Konu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.


Vivo telefon hızlandırma nasıl yapılır? Vivo telefon hızlandırma taktikleri neler? Vivo telefonları hızlandırmak için neler yapmalıyız?

  • Telefonumuzun güncellemelerini düzenli olarak yapmalıyız. Bunun için “ayarlar” bölümünde bulunan “sistem güncellemesi” menüsünü kullanarak yazılım güncellemelerini kontrol edebilir ve yükleyebilirsiniz.
  • Telefonumuzun animasyonlarını kapatarak telefonumuzun hızlı çalışmasını sağlayabiliriz. Bunun için “ayarlar” bölümündeki “kısayollar ve erişilebilirlik” kısmına giriyoruz ardından “erişilebilirlik” seçeneğine dokunuyoruz. Bu menüde aşağıya doğru indiğimizde “animasyonları kaldır” seçeneğine dokunarak animasyonları kapatabilirsiniz.
  • Zaman içerisinde telefonumuza birçok uygulama yüklüyoruz ama bu uygulamaların birçoğunu kullanmayı bırakıyoruz. Telefonumuzda uzun süredir yüklü olan ama kullanmadığımız uygulamaları silerek depolama alanımızda yer açabilir ve telefonumuzu hızlandırabiliriz.
  • Telefonumuzu belli periyotlarda yeniden başlatarak telefonumuzun önbelleğini boşaltabilir ve böylelikle telefonumuzu hızlandırabiliriz.
  • Zaman içerisinde yüklediğimiz bazı uygulamalar güncellenerek telefonumuzu zorlayacak hale gelebilir, bu durumda o uygulamaların daha az güç gerektiren versiyonları olan “lite” versiyonlarına geçiş yapabilirsiniz.
  • Telefonumuzda yerleşik bir şekilde gelen “iManager” uygulamasına giriyoruz, “tek tuşla optimizasyon” seçeneğine dokunarak telefonumuzun hızlı çalışmasını sağlayabiliriz.
  • Google Play Store dışındaki mağazalardan uygulama yüklememelisiniz. Play Store dışından yüklediğiniz uygulamalar hem telefonumuza virüs bulaşmasına sebep olabilir, hem de telefonumuzun verimli çalışmasına engel olabilir.
  • Telefonumuzun “ayarlar” bölümüne giriyoruz ve “dinamik efektler” seçeneğine dokunuyoruz. Karşımıza çıkan ekrandaki menüleri kullanarak animasyonları kapatabilir ve telefonumuzu hızlandırabiliriz.