AmazFit Neo Retro Akıllı Saat İncelemesi

Amazfit Neo Retro Akıllı Saat, adı gibi Retro tasarıma sahip. Hem teknoloji, hem de klasiğin güzel bir harmanı. Amazfit Neo Retro alınır mı? Amazfit Neo Retro‘nun özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

AmazFit Neo Retro’yu satın almak için buraya tıklayın.


Amazfit Neo Retro Tasarım

Retro tasarımı ile dikkat çeken saat, 32 gram ağırlığında. Sert bir kayışı var fakat değiştirebilmeniz mümkün, 20 mm kayışlarınızı Amazfit Neo Retro ile kullanabilirsiniz. 1.2 inç boyutunda STN siyah-beyaz ekran‘a sahip olan saatte, titreşim özelliği bulunmuyor. Siyah ve Turuncu olmak üzere iki ayrı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş. Amazfit Neo Retro, aslında daha çok klasik bir saat gibi kullanılıyor. Standart akıllı bileklik gibi kullanmak pek aklınıza gelmiyor, bunun da sebebi tabii ki ekran tasarımı.

Amazfit Neo Retro Teknik Özellikler

Bluetooth 5.0 teknolojisini barındıran akıllı saati, Android ve iOS uyumlu cihazlara bağlayabilirsiniz. Amazfit Neo Retro’nun bağlantıyı kurup datayı alması ve telefonla Zepp mobil uygulaması aracılığıyla senkronize etmesi ise uzun sürüyor. Her zaman açık ekran‘ı bulunan akıllı saatte 4 adet fiziksel tuş bulunuyor. Amazfit Neo Retro, 50 metre‘ye kadar suya dayanıklı. Akıllı saatte bulunan spor modlarına baktığımızda ise, yürüyüş, bisiklet ve koşu modları mevcut, fakat spor modlarını cihaz üzerinden başlatamıyoruz. Aynı zamanda akıllı saatte, uyku izleme, kalori ölçer, kalp atış hızı, adım sayma, mesafe ölçme, alarm, kronometre ve hava durumu gibi özellikler de mevcut. Kalp atış hızı izleme özelliğinde 1 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 30 dakika gibi aralıklarla 7/24 ölçüm yapabiliyor.

Amazfit Neo Retro Pil Performansı

Normal kullanımda 28 günlük, yoğun kullanımda ise 11-13 günlük pil ömrüne sahip. %0‘dan %100‘e 2.5 saat‘te ulaşabiliyor. Amazfit Neo Retro’nun pil kapasitesi ise 160 mAh.