Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör İncelemesi ile karşınızdayım. Bu ürün şuan için piyasada bulunabilecek en ufak boyuta sahip olan taşınabilir bluetooth hoparlör. Beni takip edenler hatırlayacaklardır daha önce de Xiaomi’nin daha büyük boyutlu Bluetooth Hoparlörünü incelemiştim. O incelemeye de buradan ulaşabilirsiniz.

Öncelikle kutu açılış ve ön inceleme videomuzla başlayalım:

 

Xiaomi Mini Kutu İçeriği:

Kutumuzun içinden sadece Xiaomi Bluetooth Hoparlör’ün çıkıyor.. Şarj kablosu kutudan çıkmıyor.

Xiaomi Mini Boyut:

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör

Piyasada bulunan en ufak Bluetooth hoparlör desek yanlış olmaz. Yukarıdaki fotoğrafta 1TL bozuk para ile yan yana konulduğu zaman boyutunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Xiaomi Mini Bluetooth hoparlör sadece 60 gram ağırlığında. Bu sayede taşınabilirlik konusunda gerçekten çok başarılı diyebiliriz. Çantanıza ya da mont cebinize atıp orada unutabileceğiniz bir boyut ve ağırlığa sahip.

Gövde yapısına baktığımız zaman ise tamamen aluminyum bir alaşıma sahip. Aslında hafifliğini bu gövde yapısına sahip. Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlörü elinize aldığınız zaman avucunuzun içinde kaybolacak gibi bir görüntüsü bulunuyor. Dış yapısınını kalitesi güzel.

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör,

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlörün arka tarafına baktığımız zaman bir adet tuş ve şarj olma bölümü görüyoruz. Ürünü açmak için arkadaki tuşa uzun basılı tutmanız yeterli oluyor. Sonrasında bağlantı kurmak istediğiniz cihazdan bağlantıyı rahat bir şekilde kurabiliyorsunuz.

Pil Performansı:

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör bizlere 4 saatlik bir şarj ömrü ile sunulmuş ki, bu boyuttaki bir cihaz için bence gayet başarılı bir pil performansı diyebiliriz. Ürünün ses yüksekliği fazla olmadığı için fazla da pil tüketmiyor. Mini usb kablolarla şarj edebilirsiniz ancak 5V’un üstünde bir kablo ile şarj etmemenizi öneririm. Bunun dışında ister PC istersenizde adaptörle prizden şarj edebilirsiniz.

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör

Ses Kalitesi:

Ben şahsen iPhone 7 Plus kullanıyorum. 7 Plus serisinde artık Apple bizlere stereo ses çıkışını verdi. Bununla beraber iPhone’un ses kalitesi de artık gerçekten bizlere güzel bir ses vermeye başladı. Bu ürünü arkadaşlarımla 7 Plus ile kıyasladığımızda ise ortak bir karar vardı ki, iPhone’un sesinin neredeyse daha iyi olduğuydu. Bu hoparlör bizlere 2Wattlık bir güç sunuyor. Ancak harici bir hoparlör almanını sebebi tabii ki daha iyi bir müzik deneyimi ve birazda olsa daha iyi bass performansı olacaktır. Ancak bu hoparlör size istediğiniz bass performansını vermeyecek. Bunu çok açık bir şekilde söyleyebilirim. Bunlarla beraber Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör’de dahili bir mikrofon da bulunuyor. Bu sayede telefon konuşmalarınızı hoparlör üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör

Bağlantı:

Xiaomi Mini Bluetooth Hoparlör bizlere Bluetooth 4.0 ile sunulmuş. Çalan müziği durdurduğunuz zaman otomatik olarak uyku moduna geçiyor. Böylelikle ürünün pilini boş yere kullanmamış oluyorsunuz. Bununla beraber bağlantı hızı da gerçekten başarılı. Ürünü açar açmaz bağlantı otomatik olarak kuruluyor. Bunlarla ek olarak ise 5 metrelik bir çekim gücü mevcut.

Sonuç:

Fiyatına baktığımız zaman 55-60 TL bandında satın alınabilen bir üründen bahsediyoruz. Fiyat performans açısında alınabilecek bir ürün denilebilir. Boyutları gerçekten çok ufak. Taşınabilirlik açısından daha iyi bir hoparlör olamaz ancak ses kalitesi olarak üstün bir performans beklememenizi öneririm. Ses kalitesine önem veriyorsanız bence JBL GO incelememe de mutlaka bir göz atın 🙂

JBL Go Bluetooth Hoparlör İncelemesi

Bu ürün hakkında merak ettiğiniz detayları aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Mert Gündoğdu – Ekim 2017