Apple Watch Ultra Bilinmeyen Özellikler

Apple Watch Ultra’nın özellikleri neler? Apple Watch Ultra’nın bilinmeyen özellikleri neler? Apple Watch Ultra bilinmeyen özellikler.


Konu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.


Bu rehberde Apple Watch Ultra akıllı saatin bilinmeyen özelliklerinden bahsediyorum.

 • Saat Yönü

Saati kullanırken eylem tuşuna yanlışlıkla dokunabiliyorsunuz. Bunun önüne geçebilmek için eylem tuşunu kapatabilirsiniz. Ayrıca saatin tuşlarının sol tarafta olmasını isterseniz saat yönünü ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için telefonumuzdan “Watch” uygulamasına, ardından “Genel” menüsüne giriyoruz, burada bulunan “Saat Yönü” menüsünden istediğimiz şekilde değişiklik yapabiliyoruz.

 • Remote

Bu özellik ise evinde Apple TV olanlar için gerçekten önemli. Saatimizin menüsünde bulunan “Remote” uygulamasına giriş yaparak Apple TV’mizi ekledikten sonra saatimizi harici bir kumanda olarak kullanabiliyoruz.

 • Aynalama

Aynalama yapmak için telefonumuzdan “Ayarlar” menüsüne, ardından “Erişebilirlik” menüsüne giriyoruz, burada bulunan “Apple Watch Yansıtma” menüsündeki seçeneği aktif ediyoruz. Böylelikle telefonunuz üzerinden Apple Watch’unuzu rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

 • Siren

Apple Watch Ultra’da siren özelliği bulunuyor, bu özellik için saatimizin sol tarafında bulunan eylem tuşuna 5 saniye basılı tutmamız gerekiyor. Gelen ekranda siren seçeneğini aktif ettiğinizde siren çalmaya başlayacaktır, sireni durdurmadığınız sürece sesin şiddeti artarak çalmaya devam edecektir.

 • Wi-Fi Bağlantısı

Diyelim ki telefonunuz yanınızda değil ve Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken saatinizin ekranını aşağıdan yukarıya doğru kaydırarak kontrol merkezini açmak ve burada bulunan Wi-Fi ikonuna basılı tutarak Wi-Fi menüsüne giriş yapmak. Açılan listede bulunan ağlardan bağlanmak istediğiniz ağın adına dokunduğunuzda klavye aracılığıyla şifreyi girebilir ve kolayca Wi-Fi ağına bağlanabilirsiniz.

 • Vücut Sıcaklığı

Apple Watch Ultra, vücut sıcaklığımızı da gösterebiliyor. Bunun için telefonumuzdan “Sağlık” uygulamasına, ardından sağ alt köşede bulunan “Göz At” seçeneğine dokunuyoruz. Gelen ekranda “Vücut Ölçümleri” menüsüne giriş yapıyoruz. Böylelikle vücut sıcaklık değerlerimizi görüntüleyebiliyoruz. Bu özelliğin çalışması için saati belli bir süre kullanmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var.

 • Uygulamadan Zorla Çık

Diyelim ki bir uygulamayı görüntülerken uygulama dondu ve bu uygulamayı zorla kapatmak istiyorsunuz yani bu uygulamadan çıkış yapmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle “Home” tuşuna, ardından ise “Digital Crown” tuşuna basılı tutuyoruz. Böylelikle uygulamayı zorla kapatmış oluyorsunuz.

 • Yeniden Başlat

Apple Watch Ultra akıllı saatinizi yeniden başlatmak isteyebilirsiniz. Bunun için aynı anda, hem “Digital Crown”, hem de “Home” tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır. Böylelikle akıllı saatinizi yeniden başlatabilirsiniz.

 • Gece Modu

Apple Watch Ultra akıllı saatinizde bulunan Gece Modu özelliğini aktif etmek için saatinizin ana ekranını görüntülediğiniz sırada “Digital Crown”ı çevirerek gece modunu aktif edebilirsiniz.

 • Ekran Görüntüsü

Apple Watch Ultra akıllı saatinizden ekran görüntüsü almak istediğinizde yapmanız gereken “Digital Crown” ve “Home” tuşuna aynı anda basılı tutmak olacaktır. Böylelikle saatimizin ekran görüntüsünü kaydetmiş oluyoruz. Eğer isterseniz bu özelliği kapatabilmeniz de mümkün, bunun için telefonumuzdan “Watch” uygulamasına, ardından “Genel” menüsüne giriyoruz, burada bulunan “Ekran Resimlerini Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

 • Titreşim Gücü

Apple Watch Ultra akıllı saatinizde bulunan titreşim seviyesi size yeterli gelmiyorsa bunu da ayarlayabilmeniz mümkün. Bunun için saatimizin “Ayarlar” menüsüne, ardından ise “Ses ve Dokunuş” menüsüne giriyoruz, burada “Dokunuşlar” menüsü altında bulunan “Saptanmış” ve “Dikkat Çekici” seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. “Dikkat Çekici” seçeneğini aktif ettiğinizde ise titreşim şiddeti artacaktır.

 • Saat ile Kilit Açma

Bildiğiniz gibi Apple cihazları kendi arasında uyumlu bir şekilde çalışıyor. Saatiniz ile telefonunuzun kilidini açabilmeniz mümkün. Bunun için telefonumuzdan “Ayarlar” menüsüne, ardından “Face ID ve Parola” menüsüne giriyoruz. Gelen ekranda aşağıya doğru indiğimizde karşımıza çıkan “Kilidi Apple Watch ile Aç” menüsünde bulunan seçeneği aktif ediyoruz. Böylelikle Apple Watch akıllı saatimizi kullanarak telefonumuzun kilidini açabilmemiz mümkün.