Sony APSC Lens Önerileri

Sony Makinelerde Hangi Lensler Kullanılmalı? Sony Makinelerde Hangi APSC Lensler Kullanılmalı? Sony Makinelerde APSC Lens Performansı Nasıl?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS Lens’i satın almak için buraya tıklayın.
E 35 mm F1.8 OSS Lens’i satın almak için buraya tıklayın.
E 11mm F1.8 Lens’i satın almak için buraya tıklayın.


Sony Crop 1.5x yani 10mm aldığınız bir lens full frame’de sizlere 15mm’lik bir görüntü verecektir. Çekimlerinize küçük, hafif ve taşınabilir, 16-50 vb. bir kit lens ile başlayın. Belirli bir süre çekim yaptıktan sonra daha geniş açıda mı yoksa daha dar açıda mı çekim yapmayı sevdiğinize karar verebilirsiniz. E-Mount Lensler ve APS-C Lensler – Full Frame’de mevcut. FE E-Mount Lensler – Full Frame Lensler. E E-Mount Lensler – APS-C Lensler. Crop sensörlü makineler FE ve E lensleri kullanıyor. Full Frame kamera kullananların ise FE Lenslere bakması gerekiyor. Daha sessiz ve kusursuz çekimler için ise AF Lensler.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS Lens

Full frame’de 27–158 mm’ye tekabül ediyor. 72 mm filtre çapı mevcut. 425 gram ağırlığa sahip ve 7 bıçaklı dairesel diyafram açıklığı mevcut. Ayrıca G lens Power zoom, 6x motorlu zoom mevcut.

E 11mm F1.8 Lens

Ultra geniş açılı bir lens. Full frame’de 16.5 mm’ye tekabül ediyor. Vlog çekimleri, manzara fotoğrafları ve yemek fotoğrafları için ideal. 181 gram ağırlığa sahip. Ayrıca f/1.8 diyafram açıklığına bu açıda sahip olmak çok değerli. 55 mm filtre çapı mevcut. Önüne bir ND filtre takıp düşük diyafram değerlerinde video çektiğiniz zaman arka plan muhteşem bir şekilde uçacaktır ve bu sayede sinematik bir görüntü elde edebilirsiniz. Lenste AF tuşu, MF tuşu, netleme tutma tuşu ve netleme halkası mevcut. Aynı zamanda zorlu hava koşullarına, toza ve neme karşı dayanıklı. Minimum odaklama mesafesi, otomatik odaklamada 15 cm, manuel odaklamada ise 12 cm. 7 bıçaklı diyafram açıklığı mevcut ve bu bıçak sayısı ne kadar fazla olursa elde edeceğiniz bokeh o kadar yuvarlak olacaktır. AF hızına gelince, bu lenste 2 adet doğrusal motor mevcut, böylelikle kusursuz, sessiz ve hızlı bir AF performansı sağlıyor.

E 35mm f1.8 OSS Lens

52.5 mm’ye tekabül ediyor. 154 gram ağırlığa sahip. OSS (optical steady shot) ve 7 bıçaklı diyafram açıklığı mevcut. Hızlı ve tutarlı odaklama yapabiliyor. Minimum odaklama 30 cm, filtre çapı ise 39 mm ve F1.8 diyafram aralığı mevcut.